Prokurátorka novinářům řekla, že všechny brněnské bytové kauzy jsou propojené. Vaňková v přípravném řízení vyslýchána nebyla. Na dotaz, proč není Vaňková stíhána, řekla, že kauza ještě není ukončená.
Vysoké školy mají koleje v tomto období plné už tradičně. To je i jeden z důvodů, proč roste zájem studentů o bydlení v bytě. Studenti nejčastěji vyhledávají spolubydlení ve vícepokojových bytech.
„Dvě osoby jsou stíhány za přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby, kterým v případě pravomocného rozsudku hrozí tresty odnětí svobody až na deset let,“ uvedl mluvčí policie.
„V Česku extrémně daníme práci a málo nemovitosti. Výhodou daně z nemovitosti je, že vás nevytlačuje na šedý trh práce,“ vysvětluje pro Radiožurnál sociolog Daniel Prokop ze společnosti PAQ Research.
Jeden z nájemníků bývalých hornických bytů si stěžuje, že se české soudy nezabývaly jeho žalobou na průběh privatizace. Ta měla podle advokátky Zdenky Vopěnkové proběhnout v rozporu se zákonem.
Důvody, proč se situace vyhrotila, jsou poměrně jasné: Rychlý růst cen nemovitostí živený nízkými úrokovými sazbami vystřídala inflace, kterou centrální banka musela zastavit navýšením úroků.
Roky chátrající budova nádraží Vyšehrad se podle návrhu projektu Karlin Port Real Estate změní v komplex s mikrobyty. Záchranu budovy i dostavbu další části zajistí studio Archina design.
Vysoké ceny bydlení nutí část lidí stěhovat se mimo město, což ohrožuje jeho ekonomiku. S růstem problému sílí také tlak na newyorské politiky, aby se situací něco dělali.
V Brně se v loňském roce prodalo nejméně nových bytů za posledních deset let. Uvádí to developerská společnost Trikaya, která situaci na trhu dlouhodobě sleduje.
Koncept vymyslela skupina lidí v roce 2015. Sehnali peníze a dohlíželi na výstavbu. Celkové náklady vyšly na téměř 10 milionů eur, z toho dva miliony šly z úspor iniciátorů projektu.
Podle šetření online deníku Politico je dostupnost bydlení v Praze nejhorší v celé Evropě. Na koupi bytu o rozloze 75 metrů musí člověk s průměrným platem dávat celou výplatu skoro 25 a půl roku.
„Veškeré komerční aktivity podniku včetně pronájmu jsou odteď nelegální,“ uvedl Lipavský. Zápisem na sankční seznam se zmrazí majetek, který podnik v Česku vlastní či jinak ovládá, doplnil.
V Žirči u Dvora Králové nad Labem pokračuje stavba budovy odlehčovací služby Domova sv. Josefa za 84 milionů korun. Její součástí budou i chytré byty, vybavené nejnovějšími technologiemi.
Byty by díky zapojení města měly být levnější než běžně na trhu. Na čele pořadníku figuruje asi stovka vytrvalých žadatelů z roku 2018. K nim teď magistrát dolosoval dalších zhruba 700 lidí.
„Majitelé bytů využívají možností, které jim dává legislativa. Čerpají příspěvky a doplatky na bydlení. Je to stroj na ubytovávání těch, kteří by za jiných okolností bydlet nemohli,“ popisuje Šimáček.
Magistrát a organizace IQ Roma Servis spustily dva pilotní projekty, které mají pomoct 45 klientům. Aby vše hladce fungovalo, budou oběma stranám pomáhat kurátoři, kteří zajistí i garantovaný nájem.
Situace lidí v nouzi se podle platformy může dále zhoršit s schválením návrhu pražského magistrátu na nová pravidla přidělování obecních bytů, o kterém má rada hlavního města jednat v pondělí.
Jackson koupil areál pozemek, kde měly vzniknout stovky obytných domů, ale i komerční zástavba. Starostka Wellingtonu lituje, že jeho krok překazí stavbu bydlení pro nízkopříjmové domácnosti.
Nepřekvapivě je situace nejhorší v Praze, kde získání vlastního bydlení vychází na 15,3 průměrných hrubých ročních platů. Souvisí to samozřejmě i s tím, že naše mzdová hladina je stále dost nízká.
Ministr čelí kritice kvůli účasti na akci lobbisty Martina Nejedlého. Nejde ale o první kauzu vlivného člena ODS, který si kvůli kontroverznímu působení v Brně vysloužil přezdívku „don Pablo“.