Společnost vlastnící Miss Universe vyhlásila bankrot několik dní před finálem. Soutěž to podle ní neohrozí
Majitel Miss Universe, JKN Global Group, potvrdil, že příští týden bude soutěž pokračovat. A to i přesto, že thajská firma vyhlásila bankrot. Mediální společnost, která koupila Miss Universe Organization v roce 2022 za 20 milionů dolarů, ve čtvrtek oznámila, že podala žádost o rehabilitaci podnikání, kterou thajský soud přijal, píše server CNN.
V prohlášení zveřejněném na svých webových stránkách společnost JKN uvedla, že poskytování špičkového zážitku fanouškům Miss Universe zůstává před finálem její nejvyšší prioritou.
Společnost vede obhájkyně práv transgender lidí Anne Jakapong Jakrajutatipová, která sama otevřeně mluví o své zkušenosti s tranzicí. Firmu koupila ve chvíli, kdy se soutěž stala více inkluzivní, píše server BBC.
V letošní soutěži se poprvé představí dvě trans ženy: Marina Macheteová, 23letá letuška, která byla minulý měsíc korunována Miss Portugalska, a Rikkie Kolléová, která se v červenci stala první transgender vítězkou Miss Nizozemsko.
‚Francouzky i dnes mají šmrnc a jsou tres-chic.‘ Česká módní návrhářka představila v Paříži výstavu šatů
Číst článek
„Trans ženy jsou ženy, tečka,“ komentovala organizace Miss Universe minulý měsíc pro CNN. „Jsme tady, abychom oslavili ženy. To platí již více než deset let a jsme hrdí, že jsme ve srovnání s jinými programy provedli tuto změnu velmi brzy,“ oznámila společnost.
Pokud některá z těchto kandidátek vyhraje, stane se první trans ženou, která bude nosit korunku Miss Universe.
Už v roce 2018 se první trans soutěžící soutěže stala Španělka Ángela Ponceová, nakonec ale nepostoupila do finále. Během letošního finálového večera v Salvadoru se o korunku utká téměř 90 žen z celého světa.