Twitteru podle Muska rekordně přibývají noví uživatelé. Snižuje se ale počet inzerentů

Twitter podle majitele společnosti Elona Muska zaznamenává v posledních dnech rekordní počty nových uživatelů. Americký miliardář to oznámil v době, kdy jeho sociální síť naopak přichází o velký počet inzerentů a potýká se i s masovým přesunem uživatelů na konkurenční platformy.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Twitter, ilustrační foto

Twitter podle majitele společnosti Elona Muska zaznamenává v posledních dnech rekordní počty nových uživatelů (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Elon Musk v neděli tweetoval, že podle dat v týdnu do 16. listopadu měl twitter v průměru víc než dva miliony nových uživatelů denně. To je podle Muska o dvě třetiny víc než ve stejné době o rok dřív.

Stoupl podle něj i čas, který lidi na síti stráví. Ve zmíněném týdnu uživatelé prý na twitteru v průměru aktivně strávili osm miliard minut denně. To je ve srovnání se stejným obdobím loni skoro o třetinu víc.

Podle zatím posledních zveřejněných oficiálních statistik Twitteru měla tato síť v posledním čtvrtletí skoro 240 milionů aktivních uživatelů. A pokud jsou Muskem oznámená čísla pravdivá, znamenalo by to, že za zmíněný listopadový týden twitteru přibylo tolik uživatelů jako za poslední čtvrtletí.

Další odblokovaná kontroverzní republikánka. Na Twitter se vrátila poslankyně Taylorová Greenová

Číst článek

Twitteru ale ubývají inzerenti. V posledním týdnu například svou reklamu stáhly velké firmy jako třeba General Motors, Volkswagen a další. I Musk uznal, že firma kvůli tomu přijde o značnou část příjmů.

A o svém odchodu nahlas uvažují i někteří vlivní uživatelé sítě. Argumentují chaosem a změnami, které se na twitteru dějí poté, co firmu převzal v říjnu Elon Musk. Své odchody zdůvodňují například tím, že na síti je v poslední době o poznání víc rasistických a jinak toxických příspěvků. To vše zčásti kvůli velkém propouštění a odchodům zaměstnanců, někdy i celých oddělení.

Lidi si proto i na twitteru sdílejí různá doporučení, kam z twitteru odejít, a například americký veřejnoprávní rozhlas nabízí i poměrně obsáhlý článek o tom, kterou z konkurenčních platforem si vybrat a proč – zmiňuje například Mastodon, Hive Social nebo Post.

Zdeněk Novák, Tomáš Havlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme