Hokejová Tipsport extraliga má za sebou první zápasy nové sezony

Druhým kolem začal dnes nový ročník hokejové Tipsport extraligy. Hokejisté Zlína v odpoledním utkání vyhráli na ledě Mladé Boleslavi 4:3, Slavia doma otočila duel s Karlovými Vary a zvítězila 2:1. Mistrovský Třinec doma prohrál s Kometou 1:3, Pardubice si poradily s Libercem 5:2. Kladno vstoupilo do sezony vítězstvím 3:2 nad Spartou, Litvínov doma stejným výsledkem přetlačil České Budějovice. V Plzni musely rozhodovat až samostatné nájezdy, Indiáni nakonec zvítězili nad Vítkovicemi 4:3.

Nový ročník extraligy odstartoval druhým kolem

Nový ročník extraligy odstartoval druhým kolem | Zdroj: ČTK

BK Mladá Boleslav - PSG Zlín 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Vstup do utkání se bezesporu povedl lépe hostujícímu Zlínu, který vedl už po dvou a půl minutách hry. Ve středním pásmu rozehráli hokejisté v modrožlutých dresech pohlednou kombinaci, na jejímž konci zakončoval do poloodkryté domácí brány Honejsek.

Mladá Boleslav se pak nadechla k velkému náporu, vyrovnání ale přišlo až v závěru první třetiny, když přesilovku využil už po šesti vteřinách Vrbata.

Skóre se znovu měnilo v polovině utkání, branka padla rovněž v přesilovce, tentokrát ale do mladoboleslavské svatyně, když se k přesnému zakončení dostal Petr Čajánek. O necelou minutu později Zlín dokonce odskočil na dvoubrankový rozdíl, domácí obraně ujel Kubiš a dokázal protlačit kotouč do Hüblovy brány.

Mladá Boleslav snížila ještě před koncem druhého dějství, když měl zlínský brankář Sedláček zakrytý výhled a nemohl tak vidět střelu Bahenského. Hned v úvodu poslední třetiny ale Zlínští díky Köhlerově trefě znovu odskočili ve skóre, a i když výsledek korigoval šest minut před koncem domácí Čutta, odvezli si z Mladé Boleslavi všechny tři body za výhru 4:3.

Branky a nahrávky: 17. D. Vrbata (Plodek), 35. Bahenský (Mikulík), 54. Čutta (D. Výborný) - 3. Honejsek (F. Čech, T. Sýkora), 31. Čajánek (Důras, Veselý), 32. Kubiš (Roman Vlach, Zámorský), 44. Köhler (Leška). Rozhodčí: Homola, Fraňo - Bejček, Charvát. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 3520.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Čutta, Marušák, Žabka, Chaloupka, Jindra, Rýgl, Dudáš, Baldwin - Balaštík, Výborný, Tomas - Bahenský, Hrdel, Mikulík - Pabiška, D. Vrbata, Indra - Loskot, Plodek, Tománek. Trenéři: Vladimír Jeřábek a Vladislav Hiadlovský.

Zlín: Sedláček - Galvas, Hamrlík, Linhart, Matějíček, Zámorský, Lučka, Řezníček, Tesařík - Veselý, Čajánek, Důras - Köhler, Leška, Holík - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš - Honejsek, T. Sýkora, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Josef Turek.

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Hokejisté Slavie dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející utkání s Karlovými Vary, když v poslední třetině vstřelili dvě branky.

Domácí prohrávali v úvodním duelu nové sezony na domácím ledě od osmadvacáté minuty, kdy brankář Kopřiva kapituloval po úniku Zuckera vracejícího se z trestné lavice.

Slavia se dlouho nemohla proti skvěle chytajícímu Mensatorovi prosadit, nakonec na něj ale recept našla. Nejprve srovnal z dorážky na 1:1 Sklenář, obrat dokonal při přesilovce tečí Svoboda. Karlovarští měli sice v závěru utkání ještě dvakrát výhodu přesilovky, zužitkovat ji ale nedokázali.

Branky a nahrávky: 44. Sklenář (Krenželok), 53. T. Svoboda (Roth, Kůrka) - 28. Zucker (Mensator). Rozhodčí: Kalivoda, Lacina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 3124.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Šulc, Roth, Krejčík, Kuboš, Vašíček, Kolařík - T. Svoboda, V. Růžička ml., Tomica - Kalus, Sklenář, Krenželok - Kůrka, P. Jelínek, J. Doležal - T. Hertl, Jaškin, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Karlovy Vary: Mensator - D. Nosek, Gulaši, Bombic, Gřegořek, Gründling, Prošek, M. Rohan - Kumstát, Skuhravý, Košťál - T. Klíma, Pech, Zaťovič - Bartánus, Melenovský, Dej - Zucker, Vachovec, Kuběna. Trenéři: Baďouček a Pešout.

HC Oceláři Třinec - Kometa Group 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Mistrovský Třinec na domácím ledě nestačil v pohledném utkání na brněnskou Kometu, která si odvezla na jih Moravy všechny tři body za vítězství 3:1. Třinec sice měl více šancí než hostující celek, v brněnské bráně ale podal skvělý výkon Sasu Hovi.

Brňané šli do vedení už v šesté minutě, kdy Koreis nejprve napálil puk do tyče, vzápětí už se ale radoval z branky. Oceláři měli vyrovnání na hokejkách hned při dalším vhazování, Hovi ale vytáhl proti McGregorovi a Bonkovi famózní zákroky.

Vyrovnání se tak domácí dočkali až v závěru druhé třetiny, kdy Lojkovo nahození zřejmě někdo před Hovim lehce tečoval, a kotouč tak k překvapení všech skončil za zády brněnské brankářské jedničky.

O svém vítězství rozhodla Kometa v samotném závěru utkání. V šestapadesáté minutě ozdobil svůj extraligový debut gólem z dorážky Zohorna, jen o minutu později pečetil výhru hostujícího celku Pospíšil.

Branky a nahrávky: 38. Lojek (Kohn) - 6. Koreis (H. Zohorna, Jankovič), 56. H. Zohorna (Jankovič, Žižka), 57. Pospíšil (Podkonický). Rozhodčí: Hradil, Trombík - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:10. Bez využití. Diváci: 4481.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Cartelli, Seman, Lojek, Hudec, Pavlík, Richter - D. Květoň, Bonk, McGregor - Kohn, Peterek, Orsava - Hrňa, Polanský, Adamský - Havel, Hampl, Chovan. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Kempný, Bičánek, Valach, Malec - Pospíšil, R. Hruška, Podkonický - Erat, Čermák, Hubáček - Jaroslav Svoboda, Holec, Dlouhý - H. Zohorna, Koreis, Jankovič. Trenéři: Venera a Oslizlo.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Bílí Tygři Liberec 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Pardubice diktovaly od počátku utkání tempo a hned v první třetině dokázaly vyjádřit svou převahu dvěma brankami v rozmezí jediné minuty. Nejprve využil přesilovku Nakládal, jen o šestačtyřicet vteřin později se libereckou obranou prosmýkl Somík a přihrál na druhou branku domácích Elkinsovi.

Liberec naopak v první třetině nevyužil přesilovku pěti proti třem. Domácí pak ve druhé třetině navýšili svůj náskok, na 3:0 pro Pardubice zvyšoval v šestatřicáté minutě Starý. Liberečtí Tygři ale v samotném závěru druhého dějství vystrčili drápky, když se prosadil Bárta.

Pardubičtí hned kontrovali přesnou trefou Barteka, do kabin ale šli přeci jen pouze s dvougólovým náskokem, v poslední minutě prostřední dvacetiminutovky snížil Kudrna.

Poslední slovo měl v úvodu závěrečného dějství další zámořský hráč v dresu Pardubic, po rychlé akci Rákose a Zohorny se trefil Sim.

Branky a nahrávky: 17. Nakládal (Kolář I, Koukal), 17. Elkins (Somík), 36. Starý (Kolář II, Koukal), 39. Bartek (Sičák), 44. Sim (Rákos, T. Zohorna) - 38. Bárta (Dušek), 40. Kudrna (P. Nedvěd, Čakájík). Rozhodčí: A. Jeřábek, R. Polák - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 8640.

Pardubice: M. Růžička - Kolář II, Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Nakládal - Starý, Koukal, Kolář I - Somík, Elkins, Bártek - Rákos, T. Zohorna, Sim - Buchtele, Radil, Kousal. Trenéři: Hynek a Lubina.

Liberec: Vošvrda - Výtisk, Čakajík, Hay, Holub, Derner, Pavlů, od 41. navíc Kajínek - Kudrna, P. Nedvěd, Klimenta - Bartovič, Bulíř, Špaček - Bárta, T. Urban, Dušek - Bortňák, Vak, Víšek - Vantuch. Trenéři: Kalous a Pešán.

Rytíři Kladno - HC Sparta Praha 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Kladno otočilo zápas stejně jako Slavia Praha až v poslední třetině. Přitom Rytíři od osmadvacáté minuty vedli gólem Hlaváče, který využil kombinace svých spoluhráčů Skrbka, Hlaváče a Látala. Sparťané však ještě do konce druhé třetiny vyrovnali, v přesilovce propálil vše, co mu stálo v cestě, Hanzlík.

Do vedení se hostující celek dostal hned v úvodu závěrečné třetiny a byl to znovu Hanzlík, kdo překonal Cháberu v kladenské bráně, tentokrát šikovnou tečí Krstevovy dělovky.

Kladno pak ale předvedlo nevídaný obrat, když během pouhých čtyřiceti sekund dvakrát skórovalo. Nejprve sparťanští obránci zapomněli před brankou osamoceného Dragouna, který nabízenou šancí nepohrdl, a bylo srovnáno. Vítěznou branku zaznamenal v osmačtyřicáté minutě Skrbek.

Branky a nahrávky: 28. Hlaváč (Skrbek, M. Látal), 47. Dragoun (Hovorka, Kalla), 48. Skrbek (M. Látal) - 36. Jan Hanzlík (Tenkrát), 41. Jan Hanzlík (Tenkrát, Krstev). Rozhodčí: Smitka, Souček - Kis, J. Svoboda. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:2. Diváci: 5618.

Kladno: Chábera - L. Procházka, Lepine, J. Drtina, Toman, Skrbek, David Růžička - Bicek, Patera, Kuchler - Hlaváč, Knotek, Bílek - Kalla, Hovorka, Dragoun - Valský, Lukáč, Kafka - M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Sparta Praha: Pöpperle - Sersen, Milam, Philipp, Krstev, Kasík, Jan Hanzlík - Jánský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Blizňák, Tenkrát - Přibyl, T. Rachůnek, Luňák - Y. Treille, Foster, Lapšanský. Trenéři: Jandač, Martinec a Žemlička.

HC Verva Litvínov - HC Mountfield České Budějovice 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Litvínov se na výhru nad Českými Budějovicemi hodně nadřel, nakonec si ale na doma ponechal všechny tři body. Skóre otevřel v páté minutě utkání po Kubinčákově přihrávce do jízdy Hübl, který přesně trefil růžek Volkeho brány.

Hosté se z vyrovnávací branky radovali v poslední minutě první třetiny, Volkeho prostřelil při přesilovce Vydarený. Větší tlak ale měli i v dalším dějství domácí, své ovoce to přineslo ve třiatřicáté minutě zápasu – Litvínov poslal do vedení střelou švihem Kubinčák.

Na rozdíl dvou branek zvyšoval o tři minuty později Hanzl, jenomže České Budějovice hned vzápětí kontrovaly. Volkeho překonal bekhendovou kličkou Ptáček. V závěru zápasu se Jihočeši ještě pokoušeli vyrovnat při power play, ovšem marně.

Branky a nahrávky: 5. V. Hübl (Kubinčák, Lukeš), 33. Kubinčák (Lukeš, V. Hübl), 36. Hanzl (Kubát, Hujsa) - 20. Vydarený (Novák, Langhammer), 39. Ptáček (Martynek, Šimánek). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 5065.

Litvínov: Volke - Černošek, Gula, Pojkar, Kubát, Stříteský, Jareš, Kousalík, Skuhrovec - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Frolík, Hujsa, Jenáček - Majdan, Hanzl, Gerhát - Bojer, Heinisch, Trávníček. Trenéři: Kýhos a Kučera.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš - Šimánek, Kašpařík, Martynek - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Sailer, Mikeska, Podlešák - Kuchejda, T. Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Steel 4:3 po sam. náj. (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0)

Největší drama se v úvodním kole nového ročníku extraligy zrodilo na plzeňském ledě. Vítkovice na něm bleskurychle vedly už po necelých dvou minutách hry 0:2 – v přesilovce se nejprve prosadil dělovkou Ovčačík, chvíli nato nestačil plzeňský gólman Svoboda reagovat na nahození Húževky.

Plzeň se dlouho nemohla dostat do tempa, nakonec ale ještě v první třetině alespoň snížila na rozdíl jediné branky, když ve vítkovické bráně chyboval Málek a pustil za svá záda lehkou Mrňovu střelu.

Vyrovnání přišlo hned v úvodu druhé části hry, nahrávku Hlinky zpoza brány zužitkoval v přesilovce Kovář. Od té chvíle už byla Plzeň na ledě lepší a bylo jen otázkou času, kdy se dostane do vedení. V devětadvacáté minutě se prosadil Kaberle a Plzeň vedla 3:2.

Vítkovičtí čekali na vyrovnání až do jednapadesáté minuty. To Burger pálil z prostoru levého kruhu přesně pod břevno, a poslal tak zápas do prodloužení. V něm ale žádná další branka nepadla a na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich uspěl pouze domácí Kratěna, a Plzeň tak získala bod navíc za výhru 4:3 po samostatných nájezdech.

Branky a nahrávky: 19. Mrňa (St. Pierre, Kaberle), 22. Jan Kovář (J. Hlinka, Kratěna), 29. Kaberle (Jan Kovář), rozhodující nájezd Kratěna - 1. Ovčačík, 2. Húževka (M. Hlinka), 51. Burger (Kudělka). Rozhodčí: Minář, Turčan - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. Diváci: 6461.

Plzeň: A. Svoboda - Kinrade, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Kaberle, J. Jeřábek, Frolo, Dan Růžička - Duda, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, J. Hlinka, Mrňa - Vostřák, Jan Kovář, Petruška - Stránský, Pitule, Johnson. Trenéři: M. Jelínek, Razým, Michal Straka a Pejchar.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Ovčačík, Trnka, Sloboda, Rehák, Punčochář, Voráček - Svačina, Burger, Klimek - Pohl, Štefanka, T. Káňa - M. Hlinka, Húževka, J. Sýkora - Šedivý, Strapáč, J. Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít