Baník přesilovku nevyužil, ve 13. kole Gambrinus ligy remizoval s Olomoucí 1:1

Góly Vojtěcha Engelmanna a Martina Doležala rozhodly o remízovém výsledku 1:1 v utkání mezi Baníkem Ostrava a Sigmou Olomouc v rámci 13. kola fotbalové Gambrinus ligy. Ostravští v zápase nedokázali využít dlouhou početní výhodu, kterou jim svým vyloučením nabídl hostující Javůrek.

Utkání 13. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Sigma Olomouc, 3. listopadu v Ostravě. Zleva Vojtěch Engelmann z Baníku a Jan Javůrek z Olomouce. | Zdroj: ČTK

Úvod zápasu mnoho vyložených šancí nenabídl, přesto se poměrně rychle dvakrát měnilo skóre. Jako první se prosadili domácí, kteří v 15. minutě využili chyby svého soupeře ve středu hřiště. Vstřelenému gólu předcházel rychlý brejk, Engelmann přesprintoval hostujícího krajního obránce a efektním lobem rozvlnil olomouckou síť.

Stav ostravského vedení ale netrval dlouho. Hned o tři minuty později poslal nizozemský obránce Wiljaars přesný centr na hlavu Doležala, který svou šestou brankou v letošním ročníku vyrovnal stav utkání na 1:1.

V dalších minutách byly víc než šance k vidění fauly, a tak se rozhodčí Proske odhodlal k rozdávání karet. Stalo se tak po faulech olomouckého Javůrka, který během jedenácti minut inkasoval dvě žluté karty a ještě v průběhu první půle putoval do kabin.

Výhody Baník nevyužil

„Moc karet nedostávám, červenou jsem dostal poprvé. Bylo mi to hodně líto. Bohužel jsem to nezvládl a blbě jsem vyhodnotil situaci. Šel jsem na dlouhou nohu do skluzu, trefil jsem jeho nohu. Dostal jsem druhou žlutou a mohl jsem jít ze hřiště,“ komentoval po zápase svůj faul vyloučený Jan Javůrek.

Výhody jednoho muže v poli navíc Baník do konce první pětačtyřicetiminutovky nijak zásadně využít nedokázal, ačkoli byl míč převážně v jeho držení. Podobný průběh hry byl k vidění také po přestávce, skóre se však stále neměnilo.

Remízový stav vydržel na stadionu na Bazalech až do závěrečného hvizdu rozhodčího, a tak se Ostrava rozešla s Olomoucí smírně 1:1. Domácí Baník se díky jednobodovému zisku posunul v tabulce Gambrinus ligy na jedenáctou příčku, Sigma je po 13 odehraných kolech sedmá.

13. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Sigma Olomouc 1:1 (1:1)
Branky: 15. Engelmann - 18. Doležal. Rozhodčí: Proske - Kordula, Hájek. ŽK: Zawada - Wijlaars, Javůrek, Vidlička. ČK: 37. Javůrek. Diváci: 3080.

Ostrava: Pavlenka - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Vengřinek - Droppa (59. Kukec) - Engelmann, Kraut (73. Lukeš), Hable, Holzer (83. Rolinc) - Fantiš. Trenér: Svědík.
Olomouc: Blaha - Vidlička, Škerle, Koutný, Javůrek - Šindelář, Ordoš (85. Karaš), Wijlaars - Varadi (67. Falta), Doležal (90. Lietava), Navrátil. Trenér: Kotůlek.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít