Totální triumf Norů na klasické třicítce

Ač se norským lyžařům v probíhajícím ročníku Světového poháru vůbec nedaří, na nejdůležitější závody roku jsou zřejmě připraveni dobře. V první mužské disciplíně 30 km klasicky s hromadným startem obsadili všechny medailové posty, nejlepší byl zkušený Alsgaard. Nejlepší ze zbytku světa byl Estonec Andrus Veerpalu, který se často pokoušel o úniky. Češká družina, ochuzená o Lukáše Bauera, nezaznamenala výraznější úspěch.

Thomas Alsgaard

Thomas Alsgaard | Foto: Salt Lake 2002

Thomas Alsgaard má ve sbírce hodně úspěchů, v jakémkoli závodě této sezóny bychom ho však marně hledali v první desítce. Do poslední chvíle se pořadí na čele závodu hodně míchalo. Nejaktivnějším běžcem byl určitě Estonec Veerpalu, ale žádný jeho pokus o únik nebyl úspěšný. Nakonec došlo na finiš, který s úřehledem vyhrál Alsgaard. Ani jeden z Čechů se nevešel mezi třicet nejlepších. Nejvíce se jim přiblížil Jiří Magál.

Muži - 30 km klasicky s hromadným startem:

1. Alsgaard 1:12:29,3, 2. A. Aukland -0,6, 3. Estil (všichni Nor.) -1,1, 4. Veerpalu (Est.) -1,9, 5. Schlütter -2,8, 6. Filbrich (oba Něm.) -5,5, 7. Brink (Švéd.) -9,4, 8. Hjelmeset (Nor.) -10,2, 9. Fredriksson (Švéd.) -11,3, 10. Burgermeister (Švýc.) -12,7, ... 31. Magál -3:33,1, 37. Michl -4:28,9, 48. Tempír -6:34,9, 54. Šperl (všichni ČR) -8:57,3.