Kladno po porážce s Boleslaví padlo na dno extraligové tabulky. Východočeské derby ovládly Pardubice

Hokejisté Kladna prohráli ve 22. kole extraligy doma s Mladou Boleslaví 2:3 po samostatných nájezdech a po sedmé porážce za sebou klesli na poslední místo tabulky právě za Bruslařský klub. Východočeské derby ovládly Pardubice, které porazily Hradec Králové 5:2. Gólově nejbohatší zápas nedělního kola ovládla Sparta, která vyhrála 5:4 na ledě Liberce. Vítězství Českých Budějovic proti Litvínovu 1:0 trefil Jan Štencel.

Kladno (Aktualizováno: 21:12 26. 11. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smutní hokejisté Kladna po porážce v 22. kole Tipsport extraligy. Rytíři spadli na poslední místo tabulky | Foto: Michaela Říhová | Zdroj: ČTK

Rytíři Kladno v zápase proti Mladé Boleslavi sice dvakrát vedli, ale nakonec dosáhli jen na první bod po šesti utkáních. V rozstřelu rozhodl slovenský útočník Róbert Lantoši. Bruslařský klub bodoval ve třetím z posledních čtyř duelů a podruhé z toho vyhrál. Duelu předcházel ceremoniál, během něhož vstoupil bývalý obránce Tomáš Kaberle jako 40. člen do Síně slávy kladenského hokeje.

V úvodu byli aktivnější hosté. Brízgalu prověřil Fořt, další nebezpečné pokusy vyslali také Pyrochta či Skalický. Rytíři ale v polovině třetiny po 11 sekundách využili přesilovou hru při Aaltonenově vyloučení a otevřeli skóre. Ticháčkovu střelu tečoval úspěšně před Růžičkou kapitán Smoleňák a ukončil osmizápasové čekání na gól.

Otočka Boleslavi

Další šanci Bruslařského klubu měl ve 26. minutě Suchý. V čase 27:29 při Smoleňákově trestu už hosté vyrovnali. Aaltonen našel před brankou Järvinena, který tentokrát před Brízgalou uspěl. Za 106 sekund opět vedli Rytíři. Pytlík obral za brankou o puk Štibingra, nabil bekhendem na levý kruh Frolíkovi, který zamířil přesně k protější tyči. V 16. utkání po návratu do Kladna se tak dočkal premiérové branky.

Ve 46. minutě hosté opět smazali ztrátu. Dvořáček sice zblízka opět bekhendem na kladenského gólmana nevyzrál, ale přihrál ještě zpět na pravý kruh Osburnovi, jehož střelu ještě tečoval Stránský.

V 52. minutě zase mohl vrátit Kladnu vedení Tralmaks. Hosté měli převahu a dvakrát ohrozil Brízgalu Gewiese, v druhém případě to bylo po Jarůškově chybné rozehrávce. Kladenský gólman si poradil i s Aaltonenovou ránou. Kladno se sice radovalo 35 sekund před koncem základní hrací doby po Tralmaksově teči Slováčkovy střely, ale sudí Hribik přerušil hru kvůli Klepišově údajnému postavení v brankovišti.

V rozstřelu se prosadil jako jediný exekutor ve třetí sérii Lantoši a rozhodl o tom, že se Mladá Boleslav v tabulce posune o skóre před Kladno.

Derby pro Pardubice

Dynamo po dvou porážkách zabralo a v derby porazilo Hradec Králové 5:2. Dva góly Pardubic vstřelil Martin Kaut a pomohl k tomu, že si dosavadní lídr extraligového pelotonu drží pětibodový náskok před Spartou.

Do pardubické sestavy se vrátil kapitán Lukáš Sedlák, návrat do dresu Hradce Králové pak po přesunu z Mladé Boleslavi prožil obránce Martin Pláněk. Hosté již po 45 sekundách rozehráli přesilovku, ale domácí se ubránili a ve čtvrté minutě potom sami udeřili. Při pardubické akci Zohorna posunul puk na Kousala, který poprvé v utkání prostřelil brankáře Lukáše.

Pardubičtí pokračovali v aktivní hře, Lukáš vyrazil střelu Kauta, v úniku neuspěl ani Radil. Na druhé straně si gólman Will pohlídal puk při zakončení Miškáře, v pardubické přesilovce potom dvakrát střílel Cienciala. V závěru první třetiny pak Dynamo rozehrálo početní výhodu pět na tři, která trvala 77 sekund a rozdělila ji přestávka.

Těsný stav však vydržel a zanedlouho celek Mountfieldu dokonce vyrovnal. Ve 24. minutě zblízka minul Blain, ale Okuliar dopravil puk zpoza branky za Willa. Za necelou minutu následovalo vyloučení Pavlíka a nabídnutou přesilovku Pardubice využily. Radil jen posunul puk na Kauta, jenž se z první trefil ideálně.

Hosté se snažili o vyrovnání, na začátku třetího dějství nevyužili šance Okuliar nebo Chalupa. Lídr soutěže potom odskočil po vyloučení Estephana za nesportovní chování v přesilovce - po 16 sekundách se prosadil opět Kaut. Třetí gól Pardubic v přesilovce pak přidal Cienciala, který stál na konci kombinace během 49. minuty. Tentokrát Dynamu stačilo jen 11 sekund.

I Hradec Králové měl potom možnost reagovat v početní výhodě, ale hosté Willa nepřekonali. Povedlo se to až Šťastnému, jenž v pozici klečícího střelce snížil na 2:4. Tento náskok už si Pardubičtí pohlídali, v 59. minutě navíc ještě výhru pečetil Mandát trefou do prázdné hostující branky.

Výsledky 22. kola Tipsport extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 4:5 (2:3, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. M. Ivan (Flynn), 18. Flynn (Birner), 29. Filippi (A. Najman, Melancon), 33. Flynn (Hawryluk, A. Najman) - 14. Kestner (P. Kousal, R. Horák), 14. Kempný, 18. Mikliš (Kestner, J. Lajunen), 38. Mužík, 48. Řepík (Irving, Moravčík). Rozhodčí: Sýkora, Jaroš - Frodl, Kajínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6816.

Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Smoleňák (Ticháček, Klepiš), 30. Frolík (Pytlík) - 28. Järvinen (J. Aaltonen, Pyrochta), 46. J. Stránský (Osburn, Dvořáček), rozhodující sam. nájezd Lantoši. Rozhodčí: Hribik, Květoň - Ondráček, Thuma. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 2915.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 10. M. Barinka (P. Zdráhal, Mikuš), 38. Fridrich (Auvitu, P. Zdráhal) - 45. Mertl (Piskáček, Holešinský), 57. Lev (Söderlund), 61. Zámorský. Rozhodčí: Mrkva, Obadal - Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 4:3, navíc Percy do konce utkání - K. Hrabík 5 min a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. diváci: 4509.

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. A. Nestrašil (Kurovský, Kundrátek), 22. Miloš Roman (Hrehorčák, Čacho), 58. A. Nestrašil (Hrehorčák, Marinčin) - 14. O. Procházka (Gríger, D. Mikyska). Rozhodčí: Pilný, Šír - Bohuněk, Lederer. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 4439.

HC Olomouc - HC Kometa Brno 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Plášek (Orsava, Ondrušek), 27. Sirota (Plášek, Orsava), 60. Kunc (Macuh) - 12. Vincour (Kos). Rozhodčí: Kika, Ondráček - Rampír, Axman. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Banes Motor České Budějovice - HC Verva Litvínov 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka a nahrávka: 56. Štencel (D. Simon). Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík - Hynek, Špůr. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváků: 6347.

HC Dynamo Pardubice - Mountfield Hradec Králové 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 4. R. Kousal (T. Zohorna, Čerešňák), 26. M. Kaut (Radil), 46. M. Kaut (L. Sedlák, Hyka), 49. Cienciala (R. Kousal, T. Zohorna), 59. Mandát - 24. Okuliar (Blain), 54. Šťastný (Blain). Rozhodčí: Pražák, Šindel - Lhotský, Zíka. Vyloučení: 2:7. Využití: 3:0. Diváci: 10 194 (vyprodáno).

Tabulka Tipsport extraliga 2023/2024 (PLATNÉ K 13. 8. 2024)