Rakušané zaskočili na Euru Nizozemsko a vyhráli skupinu, Francouzi remizovali s Polskem

Fotbalisté Rakouska v závěrečném utkání skupiny D na mistrovství Evropy v Německu porazili Nizozemsko 3:2 a obsadili první příčku. Také jejich soupeř postupuje do osmifinále, ovšem až ze třetího místa. Zápas mezi Francií a Polskem ve skupině B v Dortmundu skončil remízou. Kylian Mbappé, který se vrátil na hřiště po zranění, proměnil v 56. minutě penaltu. Dvanáct minut před koncem vyrovnal rovněž z pokutového kopu Robert Lewandowski.

Berlín (Aktualizováno: 20:18 25. 6. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Rakouska se radují z branky do sítě Nizozemska

Fotbalisté Rakouska se radují z branky do sítě Nizozemska | Zdroj: Reuters

Rakušané otevřeli skóre, když si vlastní gól vstřelil Donyell Malen. Protivník během přestřelky dvakrát vyrovnal, trefili se Cody Gakpo a Memphis Depay. Zareagovali však Romano Schmid s přispěním Stefana se Vrije a Marcel Sabitzer.

Rakousko tedy v osmifinále narazí na druhý tým ze skupiny F, což může být Turecko, Česko nebo Gruzie. Nizozemsko má na výběr více variant.

Mistrovství Evropy (PLATNÉ K 25. 6. 2024)
Tým Z V R P Skóre B
1. Rakousko 3 2 0 1 6:4 6
2. Francie 3 1 2 0 2:1 5
3. Nizozemsko 3 1 1 1 4:4 4
4. Polsko 3 0 1 2 3:6 1

Francie - Polsko 1:1

Ve druhém utkání ve skupině Francie remizovala 1:1 s Polskem a obsadila druhé místo. Francouze výsledek zařadil v tabulce na druhé místo, což znamená, že se střetnou v pondělí v Düsseldorfu s druhým týmem skupiny E. Poláci už před utkáním věděli, že bez ohledu na výsledek na Euru končí.

Když Francouzi vyhráli poslední vzájemný zápas na minulém mistrovství světa v Kataru 3:1, dal Mbappé dva góly. V úterý byl nejčastějším střelcem, brankář Skorupski dlouho vzdoroval, ale když Kiwior na okraji šestnáctky fauloval Dembélého, neměl při Mbappého penaltě šanci.

Byl to první gól, který Francouzi na Euru dali, ten proti Rakousku byl vlastní. Také Robert Lewandowski penaltu proměnil, stejně jako tehdy v Kataru až opakovaným pokusem.

1. Anglie 3 1 2 0 2:1 5
2. Dánsko 3 0 3 0 2:2 3
3. Slovinsko 3 0 3 0 2:2 3
4. Srbsko 3 0 2 1 1:2 2

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít