Neziskovky z Pardubicka mohou získat peníze i díky filantropické burze

Získat peníze je pro neziskové organizace většinou problém. A lidé z neziskovek ani často nemají takové sebevědomí a obchodní zkušenosti, aby dokázali obcházet podnikatele a prosili je o nějakou finanční podporu. Pomoci jim má filantropická burza - tedy projekt, se kterým přichází Koalice nevládek Pardubicka.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České bankovky

České bankovky | Foto: Ladislav Bába

Tomáš Klement už rok pořádá koncerty Bez šťávy. Experiment zvát na pódium mladé interprety jen s kytarou bez jakékoli aparatury se rozjíždí pomalu a rozhodně není ziskový.

Pro Tomáše by jakákoli peněžní částka byla doslova darem z nebes: „Zkusíme uspět. Každá koruna je pro nás dobrá,“ říká provozovatel projektu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do filantropické burzy se přihlásilo přes třicet neziskovém s projekty sociálními, kulturními nebo ekologickými, informuje Radiožurnál Drahomíra Bačkorová.mp3

Nebude to mít ale jednoduché. Do filantropické burzy se přihlásilo už přes třicet neziskovek. S projekty sociálními, kulturními nebo ekologickými.

„Teď jsme zapojili do rozhodování i veřejnost,“ vysvětluje koordinátorka Jana Machová systém, kde má veřejnost týden na to, aby podpořila jeden z přihlášených projektů.

Dalších pět projektů si vyberou sami donátoři a ty pak postoupí do ostrého finále:

„Bude to taková přestřelka. Nezisková organizace odprezentuje svůj projekt a přítomní donátoři se mají možnost vyptat na různé věci,“ vysvětluje dál Machová.

S myšlenkou vytvořit burzu filantropie přišel v roce 2004 Petr Andrel z Bruntálska. Teď ho zkouší následovat Koalice nevládek Pardubicka.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme