Do světové hitparády může proniknout píseň vojáků cizinecké legie

Členové francouzské cizinecké nazpívali album a věří, že se dostane do světové hudební hitparády. Vojáci šestnácti národností jsou součástí orchestru, který nazpíval bojovnou píseň zřejmě s cílem zastrašit nepřítele. Analogie s „hitem“ Ktož jsú boží bojovníci se přímo nabízí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzští vojáci v Mali (ilustrační foto)

Francouzští vojáci v Mali (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Písně zřejmě mají přispět ke zmírnění obrazu cizinecké legie v očích veřejnosti, i když dnes už v řadách této jednotky útočiště vrazi a kriminálníci nenacházejí.

Jednotka byla založena v roce 1831 s cílem chránit francouzské koloniální panství, ale zúčastnila se mnoha světových válek a konfliktů, v poslední době zejména v Africe. Byla také součástí mírových sil OSN v bývalé Jugoslávii a bojovala i v Perském zálivu.

Velitelství je v Aubagne nedaleko Marseille a největší základna na Korsice. Cizinecká legie proslula tvrdým výcvikem, proto spojení vojáků s hudbou poněkud překvapuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodaj Českého rozhlasu ve Francii Jan Šmíd popsal v Ranním Radiožurnálu novou zálibu vojáků francouzské cizinecké legie - zpěv

Podle odborníků má hudba zajímavý rytmus a kadenci, což možná souvisí s tím, že vojáci cizinecké legie pochodují rychleji, než je to běžné v jiných armádách. Obvykle 88 kroků za minutu oproti běžným 116.

Cizinecká legie stále rekrutuje vojáky z celého světa. Po třech letech služby jim garantuje francouzské občanství a hudební orientace by měla přilákat další zájemce. Podle kolonela Emila Lardeuxa by se písně z právě vydaného alba navíc mohly umístit na čelných místech hudebních žebříčků.

Jan Šmíd, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme