Ve Švédsku je 4. října speciální datum, slaví se totiž den skořicových šneků. Letos se jedná o pětadvacáté výročí. Na oblíbené sladké pečivo, narazíte téměř všude.
Původně bylo v Evropě rajče považováno za „jablko smrti“ nebo „vlčí broskev“. Lidé věřili, že kdo sní rajče, zemře. Naopak Francouzi ho posléze považovali za „jablko lásky“.
Tradiční a pro Hamburk přímo ikonickou restauraci Old Commercial Room založil britský rejdař Johann Georg Christian Venzky v roce 1795, takže se jedná o jednu z nejstarších ve městě.
„U poruch příjmu potravy, které jsou často spojeny s úzkostí a neschopností regulovat emoce, přinesl covid obrovskou nejistotu. Nejistí byli i rodiče,“ líčí klinická psycholožka Tereza Maková.
„Máme rádi kopce a vždycky nás lákalo, mít přehled o tom, na kterých jsme byli, jaké za to stojí, jak jsou těžké a na jaké kopce už v životě nepůjdeme.“ říkají zakladatelé Patrik a Věra Drhlíkovi.
Naučná stezka Zlatodůl Roudný prochází bývalým těžebním areálem, který byl v první polovině 20. století jedním z největších a nejmodernějších zlatých dolů ve střední Evropě.
31 procent veškeréhouvařeného jídla ve školách, se posléze vyhodí, vyplývá z nového průzkumu neziskové organizace Zachraň jídlo a Institutu evaluací a sociálních analýz (INESAN).
Když jsme přijeli v roce 2008 do Mongolska, byly tam malé domečky, široko daleko jen stepi. V roce 2019 už tam stály mrakodrapy, popisuje fotograf a cestovatel Martin Bitman.
Nově se také turistům prakticky bez omezení otevře velké území mezi Kvildou a Strážným. Rozhodnutí o zmenšení klidových území schválila Rada Šumavského národního parku.
Začátkem nového roku si více než polovina Čechů klade různá předsevzetí. Podle výzkumů se jich až 90% nepodaří splnit. Podle kouče Corda Thomase, je lepší předsevzetí nastavit jako roční cíl.
Turisté v Horní Blatné přišli o další turistickou atrakci, po Vlčích Jámách teď Lesy České republiky uzavřely taky Ledovou jámu. Přírodní památka byla ve špatném stavu a odpadávaly z ní kusy kamenů.
„Jakmile ho jednou ochutnáte, tak už není cesty zpět. I kdybyste dělal naslepo test, tak kambodžský pepř poznáte, 95 procent lidí to zvládne.“ vysvětlují Klára Dohnalová a David Pavel
Kačenku českou lze zaměnit se smržem polovolným, který je ale také jedlý, a zkušení houbaři se neshodnou pouze na tom, který z těchto dvou druhů hub je chutnější.
Tihle až dvacet centimetrů velcí plazi jsou poměrně vzácní. V žádné jiné zoologické zahradě v Česku je totiž nenajdete a v Evropě se jejich chovu věnuje jen pět zoologických zahrad.