Videa s devítiměsíčním mládětem tučňáka patagonského zhlédlo na sociálních sítích více než 1,9 miliardy lidí. Srdce diváků si získal především svým zavalitým a huňatým tělem, píše server Sky News.
O tučňácích se někdy říká, že vlastně létají ve vodě. Mají neobvykle vyvinuté prsní svaly, tvoří až 30 procent jejich hmotnosti. To je několikrát více než u těch nejvýkonnějších létajících ptáků.
Mladí tučňáci se pravděpodobně utopili nebo umrzli koncem loňského roku na západě Antarktidy. Očekává se, že do konce tohoto století vymizí víc než 90 procent kolonií tučňáků císařských.
V pražské zoo se v březnu narodilo ptáče tučňáka Humboldtova. I když se jedná již o 135 mládě narozené v Praze, jeho příběh je ojedinělý. Chovatelé mu říkají Buřtík, Láska a Štístko.
Antarktická stanice je dobře vyladěná na přebývání vědců. Největší luxus je myčka, vypráví fotograf National Geographic Adámek. Na českou vědeckou základnu se vrátil po osmnácti letech.
Veterináři začali ptáky očkovat tento týden, už od prosince přitom žijí v přísné izolaci kvůli obavám z nákazy chřipkovým kmenem H5N8. Ten je až pro 90 procent nakažených ptáků přitom smrtelný.
Bílé mládě přišlo na svět v půli prosince a ošetřovatelé v první chvíli nevěřili vlastním očím. Mláděti se dostalo nejlepší péče a jeho existence byla až doteď přísně tajná.
Sociální sítě baví nevídaná zvířecí selfie. Pořídili ji dva tučňáci na kameru, kterou na polárním kontinentu zanechal jeden z členů australské antarktické vědecké expedice.
Ústecká zoologická zahrada přivítala dlouho očekávané tučňáky brýlové. Jiná zoo v Česku je nemá. Deset jedinců přivezli chovatelé z Anglie. Návštěvníci je ale ještě neuvidí.
Pokud chcete mít oprávněný dojem, že jste v létě i za pomoci vody udělali něco kloudného pro vlastní fyzičku, pak rozhodně nestačí namočit se do pasu a pochodovat někde podél mořské pláže nebo se klouzat na tobogánu.
Upleťte svetr pro tučňáky! K tomu vyzývá celosvětová kampaň australských a novozélandských aktivistů. I když to tak na první pohled nevypadá, nejde o to získat módní doplňky pro extravagantní jihomořské ptáky. Právě vlněné svetry totiž každoročně pomohou se záchranou několika desítek tučňáků.
Velkou Británii letos v zimě sužuje extrémní počasí. Vydatné deště a vítr mají ale i důsledky, o kterých se moc nemluví. V mořském parku ve Scarborough způsobilo počasí hlubokou depresi tučňákům.
Nejen slzný plyn a vodní dělo se staly symbolem protestů proti autoritářské vládě tureckého premiéra Erdogana. Ikonou boje za svobodnější život se stali tučňáci, kteří doslova zaplavili Istanbul. Vlají na praporech, vzbouřenci je malují po zdech.
Počasí už si po nepovedeném startu prázdnin stačilo srovnat noty natolik, abychom si i v tuzemsku začali užívat léta a pokud možno mířili k vodě. Pokud chcete mít oprávněný dojem, že jste i za pomoci vody udělali v létě něco kloudného pro svoji fyzičku, pak rozhodně nestačí namočit se do pasu a pochodovat podél mořské pláže nebo se klouzat na tobogánu.