Jiřímu Stráskému a Antonínu Semeckému hrozilo za nedbalostní obecné ohrožení až osmileté vězení. Při zřícení konstrukce se v prosinci 2017 vážně zranili čtyři chodci.
Podle obvodního soudu, který obviněné v kauze zřícené Trojské lávky osvobodil, projektant lávky Jiří Stráský ani šéf oddělení mostů Technické správy komunikací Antonín Semecký nepochybili.
Verdikt není pravomocný, státní zástupce pro oba muže žádal podmíněné tresty. Trojská lávka se zřítila v prosinci 2017, čtyři lidé utrpěli vážná zranění.
„Je to pro mě takový bod zlomu,“ řekla paní Olga Radiožurnálu po překonání nové trojské lávky. Ta původní se zřítila v prosinci 2017. Viníka neštěstí soudy dosud neurčily.
Hlavní město dokončuje stavbu nové trojské lávky. Dělníkům už zbývají v podstatě jen úpravy okolí nové konstrukce přes Vltavu. Předchozí lávka se zřítila před třemi lety, tehdy se zranili čtyři lidé.
Trojská lávka se zřítila v prosinci 2017. Při jejím pádu se zranili čtyři lidé, kteří se na ní v té době nacházeli. Policie zahájila vyšetřování a obvinila z obecného ohrožení a nedbalosti dva lidi.
Policie ukončila vyšetřování případu spadlé lávky v Troji, navrhla obžalovat dva lidi, píše Právo. A léky by pacientům mohly podle Deníku předepisovat sestry. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.
Výsledky první etapy kontrol, která zahrnuje 36 mostů, budou známy do konce roku a závěrečné včetně statických posudků do 30. června příštího roku. Poté bude zkontrolováno zbývajících 27 mostů.
Přesná cena vybudování provizorní lávky vzejde z výběrového řízení. Loni v prosinci pražští radní schválili dokument, podle něhož má vyjít stavba na 94,5 milionu korun.
Policie obvinila dva lidi kvůli pádu trojské lávky z obecného ohrožení z nedbalosti. Informaci České televize potvrdil Radiožurnálu mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.
Původně město a Technická správa komunikací čekaly, až policie ukončí vyšetřování a určí viníka neštěstí. Jenže v tomto konkrétním případě může policejní práce trvat ještě měsíce.
Lávka se zřítila 2. prosince 2017 a zraněni byli čtyři lidé, z toho dva vážně. Město loni každému ze zraněných dalo 50 000 korun. Příčina pádu stále není známa.
Mezi dvěma břehy Vltavy pendluje přívoz, což by bylo docela romantické, kdyby tenhle příběh nebyl tou nejvýstižnější ilustrací stavu hlavního města posledních let.
Někteří zranění po pádu trojské lávky stále čekají na odškodnění od pojišťovny. „Pokud člověk nemůže rychle získat náhradu škody mimosoudně, je dobré jít k soudu,“ radí advokátka Marie Cilínková.
V neděli tomu bude rok od pádu lávky v pražské Troji. Ve chvíli, kdy se konstrukce zřítila, na ní stáli čtyři lidé. Všichni přežili. Radiožurnál nyní vyzpovídal jednu ze zraněných, paní Olgu.
Paní Olga už ale musela zaplatit okolo 150 tisíc korun za pečovatelku, rehabilitace a nadstandardní péči. Nyní má za sebou náročnou operaci střev a před ní je další zákrok – operace kolene.
Most na Vltavské, který je od půlnoci kvůli havarijnímu stavu uzavřen, bude nutné zbourat. Společně s ním TSK zbourá i paralelní most, po kterém vede komunikace Bubenská v opačném směru.