Jánský šéfoval firmě Green Center, která se měla podle obžaloby podílet na ohýbání zakázky Bulovky na vjezdový systém. Právě firma Green Center je dalším, kdo dohodu se státním zástupcem vyjednal.
O možnost vyjednat dohodu o vině a trestu požádali někdejší ředitelé Bulovky Andrea Vrbovská a František Novák a také bývalá ekonomická náměstkyně Marie Nushiová. Všem hrozilo několikaleté vězení.
Zakázka, se kterou měla Ulrychová podle policie manipulovat, se týká stravování v pražské Nemocnici Na Františku. Manažerka přijala tříletý podmíněný trest se zkušební dobou na pět let.
Kauza souvisí s razií kriminalistů z roku 2018. Mezi obviněnými byl i lobbista a podnikatel Tomáš Horáček, který uzavřel v případu dohodu o vině a trestu a spolupracuje s policií.
Ministerstvo konstatovalo, že kontrola odhalila nedostatky, se kterými si setkává resort v nemocnicích běžně. Podle ředitele Bulovky Jana Kvačka je celá věc tímto uzavřená.
Praha/Olomouc||Martin Štorkán|Zprávy z domova|Původní zpráva
Další obvinění v rámci operace Tumor – zátahu proti únikům z policejních databází – si vyslechly tři osoby: jeden již stíhaný policista, jedna fyzická a jedna právnická osoba.
Praha/České Budějovice ||Martin Štorkán|Zprávy z domova|Původní zpráva
Českobudějovický magistrát na začátku prosince zastavil přestupkové řízení s bývalým šéfem KSČM Vojtěchem Filipem. Nesrovnalost ohledně podezřelého půl milionu nenašel podle něj ani finanční úřad.
Ministerstvo zdravotnictví se rozhodlo pro veřejnosprávní kontrolu hospodaření a personální oblasti,“ uvedl pro server iROZHLAS.cz mluvčí ministerstva Daniel Köppl.
„Z mého pohledu není trest nízký. Dohoda o vině a trestu byla uzavírána v situaci, kdy obviněný splnil všechny podmínky pro její uzavření,“ říká státní zástupce Zdeněk Matula.
Horáček navíc sedm let nesmí působit v obchodních společnostech a Fakultní nemocnici Bulovka má uhradit škodu přesahující 600 000 korun. Verdikt je pravomocný, obě strany se vzdaly práva na odvolání.
Bývalý předseda KSČM čelí podezření, že nemá v pořádku příjmy. Magistrát v Českých Budějovicích s ním proto zahájil přestupkové řízení, ve kterém zkoumá, zda odevzdal úplné majetkové přiznání.
Předseda KSČM měl podle serveru Seznam Zprávy na začátku týdne na úřadu vysvětlovat, jestli platbu ve výši 500 tisíc korun od podnikatele Tomáše Horáčka zdanil. Přijetí peněz opakovaně odmítá.
Tumor, operace inspekce proti únikům z policejních databází, se rozrůstá: jak zjistil server iROZHLAS.cz, obvinění si nově vyslechli další dva lidé. Soupiska stíhaných tak čítá už celkem 9 osob.
Důvodem je podezření, zda Filip neporušil zákon o střetu zájmů. V majetkovém přiznání za rok 2018 totiž neuvedl žádné vedlejší příjmy, podle policie měl přitom tehdy bokem přijmout půl milionu korun.
Poslední setkání šéfa komunistů Vojtěcha Filipa s nyní stíhaným Tomášem Horáčkem mělo proběhnout 27. června 2018. Podle podnikatelovy výpovědi měla být přítomna i šéfka rozpočtového výboru sněmovny.
Zkoumat by měl podezření, zda Filip neporušil zákon o střetu zájmů, když odevzdal neúplné majetkové přiznání. V něm totiž žádný vedlejší příjem neuvedl. Politik ale přijetí peněz odmítá.
Policisté jsou přesvědčení, že peníze si šéf komunistů od stíhaného byznysmena převzal. O úplatek ale podle nich nešlo, věc proto předali finanční správě.
Praha||Lenka Kabrhelová, Barbora Sochorová, Martin Melichar|Zprávy z domova|Vinohradská 12
Předseda KSČM Vojtěch Filip má vysvětlit finančnímu úřadu původ půl milionu korun, který se ocitl v jeho kanceláři. Proč se o peníze zajímá policie? A jak souvisí s kauzou podnikatele Tomáše Horáčka?
Stopku by Vladimír Vlček náměstkovi vystavil ve chvíli, kdy by ho soud pravomocně odsoudil. „Z pohledu služebního zákona je jasné, že práci nemůže vykonávat nikdo takový,“ přiblížil pro iROZHLAS.cz.
Inspekce bezpečnostních sborů obvinila dva detektivy Národní centrály proti organizovanému zločinu, policejního důstojníka a čtyři civilní osoby. Měli prodávat neveřejné informace podnikatelům.
V českém tisku se v úterý dočtete, že rýže v Česku pravděpodobně zdraží. Podle nich za to může hlavně vojenský převrat v Barmě, kde se stávkuje a kolabuje veškerá přeprava, píšou Hospodářské noviny.
Horáček, který se policii přiznal k manipulaci se zakázkami pro nemocnice Na Bulovce a Na Františku, je v kauze klíčovým svědkem. Podle policie je terčem výhrůžek a útoků.
V době, kdy byla Vrbovská ve vazbě, předávala také Šnajdrovu spolupracovníkovi kreditní kartu a úkolovala ho, aby chodil vybírat peníze z nespecifikovaného účtu a vkládal je na její osobní účet.