Iveta Miculyčová je medailovou nadějí pro olympijské hry v Paříži, kde bude Česko reprezentovat ve freestyle BMX. Nechybělo moc a mohla být na olympiádě v úplně jiném sportu.
„Kolo si stavím sama. Objednám si díly, které pak vyfakturuju, sponzoři je třeba proplatí. A pak si to většinou sama stavím, jenom výplety mi řeší v kolárně v Kostelci nad Orlicí,“ vypráví Miculyčová.
Součástí areálu je také koš pro basketbal, hrazda a úchyty pro lezení – bouldering. Radnice chce v budoucnu oživit i podchody na druhé straně Nábřeží Kapitána Jaroše, a to v podobném duchu.
Místa, kde se jindy za den vystřídají tisíce lidí, oněměla. Až nyní se některá z nich znovu otevřou. Jak během nouzového stavu vypadají plavecký bazén či skatepark? Vypravili jsme se tam podívat.
Skateboarding se v mnoha ohledech rozrůstá a za rok ho dokonce čeká premiéra na olympiádě. Do Tokia by se rád dostal i Maxim Habanec, který v USA vstoupil povedeným výkonem do olympijské kvalifikace.
Tradiční olympijské sporty jako atletika, plavání, jezdectví a vedle nich skateboarding. Je to trochu zvláštní představa, ale na hrách v Tokiu v roce 2020 se to může stát. Nápad japonských organizátorů už musí schválit jen Mezinárodní olympijský výbor. Pokud to udělá, může to změnit i české skateboardové prostředí.
Nedávno otevřený Skatepark v Ostrově na Karlovarsku nachází své trvalé a zdatné uživatele. Prohnali se po něm i první závodníci. Plnohodnotné tréninkové zázemí vyžadovala mládež nejenom z Karlovarského regionu.
V areálu bývalé kotelny na sídlišti Černý Most v Praze vzniklo nové volnočasové centrum Plechárna. Uvnitř je víceúčelová hala, kde si mohou teenageři z okolí za špatného počasí zahrát basket nebo jezdit na skateboardu. Venku je pak otevřená veranda a také komunitní zahrada.