Elon Musk. Nejbohatší muž planety. Vyrábí auta, posílá rakety a satelity do vesmíru a ve volné chvíli podporuje Donalda Trumpa. Může mu Muskova přízeň nakonec vyhrát volby?
Cílem vědců, kteří vytvořili takzvanou Vesuvskou výzvu, je vyluštit text papyrových svitků z Herculanea – města, které v prvním století poničil sopečný výbuch.
Bance First Republic se nepodařilo napravit škody způsobené chybnými investicemi a odlivem vkladatelů. Její pád přichází po bankrotech finančních ústavů Silicon Valley Bank a Signature Bank.
Podle investičního bankéře Ondřeje Jonáše krachly banky proto, že si bankovní dozor nevšiml, že mnoho aktiv bylo investovaných do obligací, které jsou citlivé na zvýšení úrokových sazeb.
Americká společnost SVB Financial Group nyní pod dohledem soudu zahájí reorganizaci. Akcie velkých amerických bank před zahájením dnešního obchodování v New Yorku ztrácely přes jedno procento.
Krach americké Silicon Valley Bank je největším bankrotem banky od roku 2008, kdy vrcholila finanční krize, která způsobila oslabení nejen amerických, ale také evropských akcí.
Pro americké technologické firmy v Kalifornii často pracovali specialisté z Indie, kteří měli jen pracovní víza. Díky nim mohli ve Spojených státech pracovat až šest let.
V současnosti jsou hashtagy nedílnou součástí sociálních sítí, jako je Twitter nebo Instagram. Jejich uživatelé je zadávají do svých zpráv denně, nebylo tomu ale tak vždy.
Na valné hromadě akcionářů americké automobilky to oznámil generální ředitel společnosti Elon Musk. Při oznámení poukázal i na to, že v Texasu jsou oproti Kalifornii nižší životní náklady zaměstnanců.
V roce 2016 výsledky referenda o brexitu šokovaly svět. Nikdo ale tehdy nevěděl, že se na tomto vítězství podílela také společnost Cambridge Analytica.
Novinka mezi aplikacemi s názvem Clubhouse, momentálně boduje i mezi českými uživateli. Místo psaní zpráv v ní svůj názor jednoduše řeknete. Ovšem jen pokud dostanete pozvánku a máte iPhone.
Soud poslal bývalého inženýra společnosti Google na 18 let do vězení za krádež obchodního tajemství. Soudce označil případ za „největší krádež v oblasti obchodního tajemství, jakou jsem kdy viděl“.
Praha||Vojtěch Koval, vla|Technologie|Podcast Budoucnost R
„Chceme sem přilákat světové mozky. Je ale napadne jít do Curychu nebo do Silicon Valley, ne do Prahy. A to je obrovská škoda,“ myslí si Sara Boutall z iniciativy Prg.ai..
Tesler začínal pracovat počátkem 60. let v Silicon Valley. To bylo v době, kdy nebyly počítače většině lidí přístupné. Díky jeho inovacím se podařilo rozšířit jejich využití.
Nový vědecko-technologický park má být atraktivní a prvotřídní pracoviště propojující výzkum spolu s byznysem v podobě, jaké známe na Západě a jaké se začínají rozvíjet i v asijských zemích.
Revoluční nápad na odhalování nemocní z jediné kapky krve vynesl firmě Theranos miliardy dolarů. Z firmy se však vyklubal podvod, který ji z vrcholu srazil až na úplné dno.
Jeden ze členů posádky vlaku vypověděl, že byl Miller už při nástupu ve Washingtonu opilý a ve voze v pití pokračoval. V cílové stanici ho museli z vlaku vyvést.
Hledáte nějaký dobrý hotel s výhledem a bez davů turistů? Máme pro vás tip – pobyt přímo ve vesmíru. Jen si to představte: 16 východů a západů Slunce denně a co teprve ten výhled.
Novodobá zlatá horečka. Tak se dnes říká nadšení Silicon Valley pro začínající firmy spjaté s technologií samořídících automobilů. Někteří investoři si ale spálí prsty, píše Financial Times.
V palestinské Gaze je bez práce 60 procent mladých lidí. Neutěšená situace ale může z malé enklávy paradoxně udělat blízkovýchodního technologického tygra. Dlouhodobá blokáda Gazy sice omezuje běžný obchod i podnikání, na informační technologie ale skoro žádný vliv nemá. Mezi mladými Palestinci tak roste počet lidí, kteří se živí programováním pro zahraniční firmy. V Gaze má tento trend podporu i od české rozvojové spolupráce.
Americké Silicon Valley je proslulým rájem informačních technologií a průlomových řešení. Inovace už z virtuálního světa ale pronikají i do klasických průmyslových oborů. Doslova po vysokorychlostní dálnici uhání v Kalifornii automobilový průmysl a jsou u toho i české firmy.
Jedinečná koncentrace talentu, nápadů, vzdělání i peněz, i tak by se dalo popsat kalifornské Silicon Valley. To je dnes poslední zastávkou návštěvy vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše (ANO) ve Spojených státech.
I ve vysokém věku lze udělat kariéru. Důkazem může být příběh jedenadevadesátileté Američanky Barbary Beskindové, která prorazila ve slavném centru počítačového průmyslu v Silicon Valley. Uvědomili si tam, že světová populace stárne, a kvalitní produkty pro staré lidi se nedají vymýšlet bez přispění samotných seniorů.
Malé české technologické firmy dostávají příležitost prorazit na americkém trhu. Z kalifornského Silicon Valley se tento týden vrátili zástupci dalších českých podniků, kteří tam v rámci stáže pořádané vládní agenturou CzechInvest sbírali zkušenosti. V centru světového počítačového průmyslu strávili Češi několik měsíců. Projekt s názvem CzechAccelerator je určen začínajícím podnikům.
Czechinvest dnes vyhlásí druhé kolo výzvy projektu takzvaného technologického akcelerátoru. Ten v prvním kole umožnil několika českým firmám oslovit investory ve Spojených státech prostřednictvím centra informačních technologií v Silicon Valley u San Franciska.