Podvodníci na internetu, kteří s obětí navazují romantický vztah a časem si řeknou o peníze, loni připravili 70 tisíc lidí o 1,3 bilionu dolarů, tedy 29 miliard korun.
Malý zavalitý quokka byl v minulosti zaměňován za hlodavce, ale opravdu je to vačnatec. Je to jeden z nejmenších druhů klokana a přezdívá se mu nejšťastnější zvíře světa.
Síla reportáží podle Šibíka slábne. Mladí fotografové by se měli připravit na velké oběti. Mobilní telefony podle něj pomáhají současné fotografii a posouvají ji dál.
„Mějte úctu k jejich památce. Jsou lepší místa, kde se dá naučit chodit po kladině, než na místě symbolizujícím deportace statisíců lidí k vyhlazení,“ uvedlo muzeum na twitteru.
Nejméně 259 lidí zemřelo od října 2011 do listopadu 2017 při pořizování selfie, nejvíce v Indii, Rusku, Spojených státech a Pákistánu, ukázal výzkum vědců z Indie. Nejčastějším důvodem bylo utopení.
Sociální sítě baví nevídaná zvířecí selfie. Pořídili ji dva tučňáci na kameru, kterou na polárním kontinentu zanechal jeden z členů australské antarktické vědecké expedice.
Ruští vojáci si už brzy možná nebudou smět ve službě pořizovat tzv.selfie a dávat je na sociální sítě. Zákon, který by to zakazoval, navrhuje ruské ministerstvo obrany.
Miláno, známé jako světová metropole módy, přijalo nová pravidla, která jsou namířená proti nevhodnému chování turistů. Mimo jiné zahrnují zákaz používání tyčí na selfie.
Společnost MasterCard plánuje letos v Česku zavést autorizaci on-line plateb prostřednictvím selfie snímku tváře uživatele mobilního telefonu. V současnosti jedná s několika tuzemskými bankami o zavedení služby. Na veletrhu Mobile World Congress to v úterý řekl generální ředitel MasterCard ČR a Slovensko Miroslav Lukeš.
Z takzvaných selfie fotografií se stává nebezpečný trend. Stále častěji totiž ze světa přicházejí zprávy o lidech, kteří při snaze pořídit originální autoportrét zemřeli. Nejnovější případ hlásí například Moskva – třicetiletý muž se v opilosti pokoušel zvěčnit na zábradlí balkonu ve 20. patře, ale spadl a nepřežil. Kvůli podobným případům už začaly některé úřady v zahraničí selfie zakazovat nebo proti nim alespoň vedou kampaň.
Potřetí v řadě a znovu za rekordní jeden týden vznikla rozhlasová hra podle novinové zprávy. Tentokrát se věnuje fenoménu autoportrétů, takzvaných selfies. Ta jsou ve hře z morálních a bezpečnostních důvodů zrušená. Hlavní postava hry Marek Medřík však přijde na způsob, jak dávat ostatním lidem zprávu o tom, kde je a hlavně co u toho cítí.
Britské instituce přitvrzují v tažení proti pořizováním ‚selfie‘ prostřednictvím teleskopických držáků. Kromě řady muzeí zakázali dlouhé tyče k focení nejnověji také pořadatelé slavného Wimbledonu.
Selfie, tedy fotografický autoportrét, je dnes už celosvětovým fenoménem. V budoucnu by ovšem právě tyto snímky mohly sloužit nejen k pobavení, ale také při placení. Čínský internetový gigant Alibaba totiž vyvíjí systém platby zboží objednaného právě pomocí selfie.