Cílem kyberútoků této jednotky se podle německých zpravodajců staly sítě v členských státech NATO i země v Latinské Americe a střední Asii. Jde o destruktivní činnost i o krádeže dat.
Tým Microsoftu pro výzkum hrozeb běžně vyšetřuje hackery, kteří jednají ve prospěch nebo na příkaz státu. Patří mezi ně i ruská skupina Midnight Blizzard, která podle Microsoftu stojí za útokem.
Ruští hackeři spojení s tajnou službou SVR nadále s velkou účinností kradou z amerických úřadů data relevantní pro ruské zájmy. Používají přitom stále nové a těžko vysledovatelné techniky.
Rus přiznal vinu ve třech z pěti bodů obžaloby: podvodu se zařízeními s přístupem k údajům, krádeži osobních informací a vniknutí do počítačových systémů.
Soud bude rozhodovat podle psychiatrických posudků, které odborníci vytvořili na základě nařízeného pozorování Jevgenije Nikulina v posledních měsících.
Policie údajně identifikuje viry určené k úderu na Ukrajinu od začátku roku. Jde o phishingové emaily rozesílané z legitimních internetových domén státních institucí.
Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) rozhodne o tom, zda vydá údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států, nebo do Ruska hlavně podle závažnosti trestných činů.
Ruská vláda se nepřestává vměšovat do americké politiky, vzhledem ke svým záměrům a schopnostem je Rusko největší hrozbou pro všechny národy světa, prohlásil ve středu šéf FBI James Comey.
Jevgenij Nikulin, o jehož vydání kvůli hackerství žádají USA, spojuje svůj případ s kauzou Edwarda Snowdena. Spojené státy Rusa viní z odcizení desítek milionů chráněných dat, Nikulin se však před městským soudem hájil, že se ničeho takového nedopustil. Za svým případem vidí pomstu za to, že Snowden získal v Rusku azyl. Soudům nabídl za ponechání na svobodě milion korun, i tak nakonec skončil ve vazbě. Zpravodajský web Českého rozhlasu získal detaily mimořádně citlivého případu.