Katy Perry zatím na kroky policie veřejně nereagovala. Firma Universal Music se ale odvolala na místní producentskou společnost, která ji měla ujistit, že potřebná povolení k natáčení zajistila.
Změna návštěvního řádu ovlivní pejskaře, skialpinisty i příznivce geocachingu. Správa parku se setkala s kritikou ze strany horolezců, ti budou usilovat o revizi řádu.
Plán Indie na návrat gepardů do volné přírody 75 let poté, co byli v zemi vyhubeni, vzbuzuje pochybnosti. Tři z 20 gepardů, kteří byli do Indie převezeni z Afriky, totiž v posledních týdnech uhynuli.
Správci rezervací se zaměřili na dopady nedostatku srážek. V postižených regionech se nachází některé z nejznámějších keňských rezervací a parků, například Amboseli či Laikipia-Samburu.
Celkem tady půjde k zemi asi 400 stromů, dohromady 500 kubíků dřeva. „Ano, to je předpoklad. Myslím, že se budeme v těchto číslech pohybovat,“ vysvětlil revírník Lesů České republiky Michale Hála.
„Stojí to strašně peněz a nedaří se to. Ztrácíme květnaté louky, spousty motýlů, orchidejí a dalších. Protože technickou péči nezvládáme,“ říká Miloslav Jirků z Biologického centra Akademie věd.
Původně měli na ploše nové rezervace odpočívat motoristé. Nyní je domovem vzácných a ohrožených druhů ptactva. Turisté si tamní přírodu budou moct užívat už v průběhu léta.
Rašeliniště, které ještě pamatuje dobu ledovou. Lokalitu Pod Trojanem najdeme mezi Jihlavou a Větrným Jeníkovem. Další dvě přírodní rezervace pak vzniknou v blízkém okolí.
Během své cesty Amerikou z jednoho klimatického summitu na druhý navštívila švédská aktivistka Greta Thunbergová tento týden také indiánskou rezervaci Standing Rock v Severní Dakotě.
Tanzanii se ale daří i rozkrývat sítě překupníků rohoviny a slonoviny. Často jsou do ní zapojení Číňané, kam zvířecí materiál putuje kvůli tradiční medicíně nebo i na výrobu dekorací.
Kácení stromů v Národní přírodní rezervaci Břehyně-Pecopala u Doks mělo zamezit šíření kůrovce do nejcennějších částí tohoto území. Výjimka byla udělena pouze pro nahodilou těžbu kůrovcového dříví.
Dja (Kamerun)||Daniel Mrázek, and|Příroda|FOTO uvnitř
„Práce strážců přírody je nebezpečná. Pytláctví se dělá pro peníze, a ne malé. Pokud pytlák veze kořist značné hodnoty, je schopný se bránit i se zbraní v ruce,“ říká strážce přírody Stephane.
Přestože při nízkých teplotách tůně zamrzají, pro zvířata to není překážka. „Ony si umí kopyty ten led na hladině rozbít,“ vysvětluje Dalibor Dostál z ochranářské společnosti Česká krajina.
Podle správců rezervace chtěli zabití pytláci nejspíš lovit nosorožce. Svědčí o tom nalezená sekera, kterou nelegální lovci používají k oddělování nosorožčích rohů.
Medvědy v kavkazské přírodní rezervaci trápí nezvykle teplé počasí, kvůli kterému se odmítají uložit k zimnímu spánku. V horách se jich momentálně pohybují asi dvě stovky.
Největší mořská přírodní rezervace na světě má vzniknout na Novém Zélandu. Konkrétně v místě, které se nazývá Kermadec, leží severně od Nového Zélandu a zaujímá plochu 620 tisíc kilometrů čtverečních. Zatímco ochránci přírody jásají, těžaři a rybáři jsou nemile překvapení. O plánech na její vytvoření informoval novozélandský premiér John Key na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku.
Kopec Klíč u Nového Boru na Českolipsku přestává být výletním místem jen pro pěší. Poslední dobou se tam na horských kolech prohání milovníci adrenalinu. Sjíždí z vrcholu kopce po pěšinách i po turistických trasách. Přestože je kopec Klíč přírodní rezervací, nedělají nic protiprávního. Vedení Chráněné krajinné oblasti Lužické hory chce ale takovou adrenalinovou zábavu zatrhnout.
Nejméně třicet bojovníků údajně zahynulo při náletech nigerijského vojenského letectva na severovýchodě nejlidnatější africké země. Masivní operaci proti stoupencům extremistické islámské sekty Boko Haram zahájila armáda v reakci na smrtící útoky z minulého týdne.
První jarní den na Kamenném vrchu v Brně obvykle bývá ve znamení desetitisíců fialově kvetoucích konikleců. Na tomto místě jich roste nejvíc v Evropě a možná i na světě. Zima ale letos oddálila kvetení a zpod nečekané sněhové nadílky vykukují většinou jen šedá poupata.
Afghánská vláda otevřela v provincii Bámján vůbec první přírodní rezervaci v zemi – oblast horských jezer Band-e Amir. Kraj navštíví ročně tisíce Afghánců, mnozí věří, že voda v jezerech je posvátná a že má léčivé účinky. Vláda doufá, že rezervace bude jednou atraktivní i pro zahraniční turisty.
Ekologické hnutí Greenpeace chce, aby se Arktida stala přírodní rezervací. Spustilo celosvětovou kampaň, jejímž cílem je zakázat v tomto regionu těžbu surovin a omezit rybolov. Jenže Arktida patří k surovinově nejbohatším oblastem světa. Zvítězí ochrana přírody nebo průmyslové zájmy?