Vedení mysliveckého spolku podle jeho hospodáře nevědělo o jednání myslivců, kteří močili na vnadiště ve snaze bojkotovat policejní odstřely divokých prasat na Liberecku a Jesenicku.
Policejní odstřel divokých prasat na Liberecku a Jablonecku nařídila vláda kvůli šíření nákazy africkým morem. Myslivcům se nelíbilo, že v jejich revíru operují policejní ostřelovači.
Podle průzkumu, který policie a Česká zemědělská univerzita před odstřelem provedla, je v honitbách Rádlo a Vratislavice nad Nisou minimálně 200 divočáků.
Dobrý výhled na řeku ze šestého patra devítipodlažního paneláku se vyplatí v mírových dobách. Za války je to mizerná lokalita, ovšem Nikolaj a Oksana z jihoukrajinského Chersonu to zatím vydrželi.
Pohotovostní plán má ubezpečit veřejnost, že víme, co dělat s vlky, kteří by představovali pro člověka riziko, vysvětluje Jindřiška Jelínková z Agentury ochrany přírody a krajiny.
Tento způsob likvidace mrtvých a mnohdy nebezpečných stromů simuluje přírodní událost, jakou je třeba vichřice nebo blesk. Hodí se právě do míst, kam se nedostane těžká těžební technika.
Lesníci v tom mají jasno – medvědi jsou na Slovensku přemnožení a měli by se odstřelovat. Podle šéfa zásahového týmu proti medvědům se ale odstřel na počtu střetů se zvířetem nijak neprojeví.
O mimořádný odstřel žádají obce Šonov, Martínkovice, Heřmánkovice a Božanov. Vlků podle starostů přibývá a útoky ohrožují život tamním chovatelům, již v minulých letech jim způsobili milionové škody.
Bachyně se nedávno proslavila, když „ukradla“ nudistovi tašku s laptopem. Snímky, na kterých nahý muž prase pronásleduje, zveřejnila řada světových médií.
Ministerstvo životního prostředí připravuje nová pravidla, ve kterých by mohl být povolen odstřel těch šelem, které jsou nebezpečné nebo příliš škodí. Odstřel vlků prosazují hlavně myslivci.
Plánovaný počet odstřelených zvířat úřady oproti předchozímu roku navýšily. Vloni bylo maximum povolených odstřelů nastaveno na 42 000 zvířat. Jezevci podle úřadů nemoc přenáší na hospodářská zvířata.
Při odstřelu byl asi na 10 minut zastaven provoz tramvají mezi Poděbradskou a Kolbenovou ulicí. Zastaven byl také provoz aut v Kolbenově a Kbelské ulici a pozastaveny byly lety na Kbelském letišti.
Na odstranění komína se podle mluvčí firmy Evy Kijonkové čekalo 16 let. V roce 2003 totiž Česká inspekce životního prostředí vydala první rozhodnutí o odstranění škodlivin v bývalé aglomeraci.
Nesplácení dluhů, pokuta pro Finanční analytický úřad nebo odstřel zatoulaných zvířat. To jsou témata čtvrtečního tisku. Jeho přehled připravil Radiožurnál.
Někteří myslivci o záměrech úředníků pochybují. „To nemá být odstřel,... to nemá být redukce populace divočáků, to má být masakr,“ cituje portál Wirtualna Polska výzvu myslivce Marka Porczaka.
Medvěd podle myslivců ztratil plachost, a tak ho chtěl hejtman Zlínského kraje Jiří z KDU ČSL nechat zastřelit nebo odchytit. Slovenští lovci dovezli i klec, medvěd ale s přicházející zimou zmizel.
Střelci z řad policistů budou pomáhat s likvidací divočáků v oblasti výskytu afrického moru prasat v obcích u Zlína. Radiožurnálu to potvrdil ministr zemědělství Marian Jurečka z KDU-ČSL.
Slovensko zatím nezavede odstřely divočáků kvůli africkému moru prasat. Na hranicích s Polskem a Slovenskem pak čeští myslivci dostanou tisíc korun za každý ulovený kus jako kompenzaci nákladů.
Přes dva tisíce žijících sobů půjde v Norsku na řízený odstřel. Mezi soby se totiž šíří nemoc, která je odborně nazývána chronické chřadnutí jelenovitých.
Desítky vinařů na Slovensku požádaly o trvalou výjimku na použití střelných zbraní. Chtějí chránit úrodu, kterou jim letos ničila migrující hejna špačků. Škody, které ptáci způsobili během podzimu, považují vinaři za extrémní. Některým zmizela celá úroda hroznů. Slovenské ministerstvo životního prostředí ale špačky bere jako chráněná zvířata a výjimku povolit odmítá.
Situace s přemnoženými divokými prasaty se dál zhoršuje. Podle Českého statistického úřadu se počet odstřelených divočáků meziročně zvýšil o víc než 16 tisíc na téměř 170 tisíc. Přemnožená zvířata působí každoročně miliardové škody na zemědělských plodinách.