Bývalý srbský ministr dopravy Goran Vesić a dalších 12 lidí bylo v pondělí obviněno kvůli zřícení části vlakového nádraží ve městě Novi Sad na severu Srbska. Informovala o tom agentura AFP.
Polarizace v Srbsku sílí. „Hlavní podíl na tom mají média, které ovlivňují političtí aktéři, lidé nemají přístup k objektivním informacím,“ hodnotí politoložka Ana Stojiljković.
Opozice rozvinula transparent s červeným otiskem ruky a nápisem „Krev na vašich rukou“, zatímco vládní tábor odpověděl transparentem obviňující opozici, že chce „válku, zatímco Srbsko chce pracovat“.
Střety demonstrantů s policií ve středu, druhý den v řadě, provázely v srbském Novém Sadu protesty příznivců srbské opozice, domáhajících se potrestání viníků tragického pádu části místního nádraží.
Po pádu střechy v Novém Sadě zahynulo 14 lidí.
Tisíce srbů demonstrují proti korupci spojené s rostoucím objemem výstavby. Někteří protestující házeli světlice na radnici, policie použila slzný plyn.
Od začátku invaze na Ukrajinu Rusko kvůli nesouhlasu s agresí opustilo přes půl milionu lidí. Uvalení mezinárodních sankcí jim nicméně značně zúžilo možnosti, kde se usadit.
Možná to sparťané ani nevnímají, ale utkání proti Subotici odehrají na stadionu, kterému vládnou barvy největšího rivala. A ne náhodou. Slavii a místní Vojvodinu Novi Sad totiž pojí společná historie.