„Aktuální laboratorní nálezy jsou příznivé, pan exprezident je schopen chůze v chodítku se zlepšující se kondicí. Byla nastavena léčba a plán péče pro následující období,“ píše se v tiskové zprávě.
„Věci nejsou na filozofické fakultě, převezeny byly na právnickou fakultu,“ upozorňuje rektorka Králíčková ty, jejichž věci v čase útoku zůstaly v areálu filozofické fakulty.
Virtuální Irena měla volajícímu poskytnout základní informace o provozu nemocnice, pacienta objednat, nebo pomoci s předpisem léků. Personálu tak usnadní jeho každodenní práci.
Dostupnost bydlení chce zlepšit Česká spořitelna. Do výstavby bytů pro ty, kteří pracují na veřejně prospěšných pozicích, investuje přes jednu miliardu korun.
Děti i dospělí s Anglemanovým syndromem se rádi smějí, ale nemluví. Syndrom má i syn manželů Hajgajdových, kteří zjistili, že nadějí by mohla být genová terapie.
Lékaři rodičům doporučují, aby návštěvu pohotovosti zvážili, pokud opravdu nejde o závažný případ, tedy pokud děti nemají silné projevy nemoci, jako je například dušnost.
Systém zdravotní a sociální péče má problémy s podchycováním lidí, kteří po náhlém onemocnění či úrazu potřebují podporu a pomoc. Změnu by v příštích letech měly přinést novely zákonů.
Poradcem ministra Vlastimila Válka je exšéf resortu Jan Blatný, píše Mf Dnes. A nemocnice v Motole nakupuje podle Deníku N část vybavení bez řádné hospodářské soutěže. Více ve výběru z médií.
Hlavní hygieničkou, která je současně náměstkyní ministra zdravotnictví, byla Rážová od loňského června do poloviny letošního března. Funkci, ze které byla odvolána, po ní převzala Pavla Svrčinová.
Situaci chce řešit třeba liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). „Buď dosypou peníze, nebo to zruší,“ míní pro server iROZHLAS.cz.
Praha/regiony||Regionální zpravodajové Českého rozhlasu, Martin Štorkán, Vítek Svoboda|Zprávy z domova|Anketa
Snížený přísun peněz, nedostatek zdravotníků nebo špatná komunikace s vládou. To trápí více než padesátku ředitelů nemocnic ze všech krajů, které Český rozhlas a iROZHLAS.cz oslovil.
Nemocnice v pražském Motole prodělala kvůli covidu přes 200 milionů, píšou Hospodářské noviny. A přírodovědci podle Lidových novin kritizují změny v učivu pro základní školy. Více ve výběru z médií.
Lék Zolgensma je určen pro léčbu dětí do dvou let se spinální svalovou atrofií s takzvanou bialelickou mutací genu survival motor neuron 1 bez ohledu na typ, objevené příznaky a předchozí léčbu.
"Nový druh léčby se indikuje u pacientů s akutní lymfoblastickou leukémií, a to v případě, že se nemoc vrací anebo onemocní, i když už transplantaci kostní dřeně absolvoval,“ uvedl přednosta kliniky.
I v pražském Motole se lékaři potýkají s nedostatkem zdravotnického materiálu. „Výtěry máme omezené jenom na pacienty, kteří přišli kvůli hospitalizaci,“ popisuje Radiožurnálu primářka Jitka Dissou.