Se snahou zhubnout nějaké to kilo navíc se potýká velká spousta lidí. Jak předcházet kolotoči neustálých výčitek a slibů? Odpovídá psycholožka a zakladatelka společnosti Stop obezitě Iva Málková.
„Stále zbývá identifikovat více než 390 těl. Tímto tempem bude identifikace trvat dalších deset let,“ řekla předsedkyně Keňské komise pro lidská práva.
„Situace je opravdu katastrofální. Je velmi složité vůbec popsat to obrovské zoufalství, v jakém se civilisté v Pásmu Gazy nacházejí,“ uvedla manažerka komunikace Charity České republiky Pipková.
Kubánská vláda požádala poprvé o pomoc Světový potravinový program (WFP) kvůli prohlubujícímu se nedostatku potravin na ostrově. Tato žádost dokazuje, jak vážná je ekonomická krize na Kubě, píše BBC.
Zatímco izraelská armáda tvrdí, že má evakuační plány pro civilisty v Rafáhu, Abú Alí s rodinou utekl do asi dvacet kilometrů vzdáleného Nusajrátu. Žije z úspor a má štěstí.
Izraelské ministerstvo zahraničí uvedlo, že Human Rights Watch nemá žádné morální právo se vyjadřovat k situaci v Pásmu Gazy, protože „neodsoudili útok a masakr izraelských občanů ze 7. října“.
podle odhadu OSN tak v loňském roce trpělo hlady o 122 milionů lidí víc než v roce 2019, a svět je tak velmi daleko od splnění cíle OSN vymýtit hlad do roku 2030.
KLDR nikdy nebyla schopna vyprodukovat dostatek potravin pro svých 26 milionů obyvatel. Když v lednu 2020 zpřísnila kontrolu hranic, zastavil se dovoz obilí, strojů a hnojiv z Číny.
Severokorejský deník zveřejnil komentář v době, kdy jihokorejská agentura informovala, že za poslední dva roky zemřelo ve třech severokorejských věznicích přes 700 odsouzených kvůli hladu a nemocím.
Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti stravování? A proč je pro organismus přínosný suchý únor? Nejenom o přerušovaném hladovění mluvil odborník na výživu Pavel Suchánek.
Válka, extrémní nezaměstnanost nebo hlad. To vše zažili obyvatelé afrického Somalilandu za posledních zhruba třicet let. Poznamenalo to psychiku části z nich.
Chybějící olej a hnojiva a dvojnásobné ceny pečiva. To jsou problémy, se kterými se potýká velká část afrických zemí. I když chléb stojí v přepočtu 13 korun, část obyvatel už si ho nemůže dovolit.
Po odchodu západních vojáků přišlo mezinárodní odříznutí a Afghánistán zkolaboval, řada nemocnic musela ukončit provoz, mnoho lidí hladoví, práce ubývá, lidé nedostávají zaplaceno, ceny rostou.
David Wright z organizace Save the Children ve středu řekl, že letos se v Súdánu, který patří k nejchudším státům světa, může hlad týkat 20 z 45 milionů tamních občanů.
„Zhruba devět milionů lidí a k tomu milion dětí se nachází ve velice těžké situaci – pokud nedostanou humanitární pomoc, jejich život se ocitne v přímém ohrožení,“ varuje pracovník Člověka v tísni.
„Kvůli dluhům a hladu jsem byla nucena prodat i svou ledvinu,“ popisuje Afghánka. Za prodej ledviny dostala asi 30 tisíc korun, zotavování ale neprobíhá dobře. Na rodinu proto nemá kdo vydělávat.
Lidé na jihu ostrova Madagaskar čelí podle Světového programu pro výživu hrozbě hladomoru. Několik let tam totiž nepršelo a v půdě tak není možné vypěstovat plodiny.
Tento týden to byl přesně měsíc, co padl Kábul a moci nad Afghánistánem se opět chopil Tálibán. Od té doby žijí nejen ženy ve strachu, lidem chybí hotovost i jídlo a v krizi se ocitá i zdravotnictví.
„Nová vláda by měla hlavně vytvořit nová pracovní místa, protože lidé jsou velmi chudí. Vidíte, jak rozprodávají své věci, aby si mohli koupit alespoň čtyři nebo pět kusů chleba,“ popisuje Afghánec.
„Chtěl jsem vytvořit důstojný program. Nekontrolujeme, kdo si jídlo bere. Lidi se nemusejí ptát na svolení. Chci, aby prostě přišli, popadli jídlo a odešli,“ vysvětluje Mark Bucher pro Radiožurnál.
Rostoucí ceny a ztráta zaměstnání přivedly řadu Libanonců do zoufalé situace, která je mnohdy nutí k zoufalým činům. Takzvaných „zločinů z hladu“ přibývá. Kritická je ale situace i v sousední Sýrii.
Odborníci z amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí varují, že kvůli výpadku obvyklého přísunu jídla se stávají některé krysy agresivnějšími a vydávají se za jídlem dál než kdy dříve.
Organismus potřebuje asi 30 minut na to, aby zaznamenal, že už nemá hlad. To vše se děje prostřednictvím hormonů v tenkém střevě, které se aktivují a posílají signál do mozku.
Místní odbornice na péči o želvy Emily Mirowská řekla, že desítky těchto navrátilců přinesených z pláže od začátku sezony uhynuly. Každá jedna mrtvá želva prý měla v těle plasty.
Místní oddělení provládní Všeruské lidové fronty, společenské organizace vytvořené z iniciativy Kremlu, žádné hladové děti v Kemerovské oblasti nenašlo, napsal Interfax.
Do Jemenu proudí mezinárodní humanitární pomoc za miliardy dolarů, a přesto miliony tamních obyvatel čelí hladu. Podle zjištění agentury AP se valná část pomoci k adresátům nedostane a je rozkradena.
Tisková mluvčí Červeného kříže upozornila, že humanitární pracovníci jsou zastrašovaní „všemi aktéry jemenské války“. V dubnu ozbrojenci zastřelili zaměstnance Červeného kříže na jihozápadě Jemenu.