Firmy se chystají na povinné zveřejňování výše mezd v nabídkách pracovního místa. Téma deníku E15. A Češi se stěhují do malých bytů, píše Mf Dnes. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Konkrétně se soustředí na údaje, které Národní sportovní agentuře při podání žádosti o dotace poskytl předseda Českého svazu zrakově postižených sportovců Zdeněk Barlok. Ten svou vinu odmítá.
Jaké příběhy sportovce na stupně vítězů dovedly?Nakolik jim zkomplikovala přípravu na hry pandemie covidu? A jak náročné překážky hendikepovaní sportovci ve vrcholovém sportu musejí překonávat?
19. června se Zanardu při závodě na hanbiku srazil s protijedoucí dodávkou a po převozu do nemocnice musel být uveden do umělého spánku a napojen na dýchací přístroj.
Tom Dempsey se narodil bez prstů na pravé noze. Pro americký fotbal pak používal speciálně upravenou botu, která je vystavena v Síni slávy amerického fotbalu.
Petr Částka kromě lyžování hraje ping-pong a plave. Mezitím řídí firmu a s bratrem provozuje restauraci na pražské Ladronce. Nedávno si udělal řidičák skupiny C. Jede naplno.
„Během týdne, který uplynul od krádeže, jsem ucítil ve svém okruhu silnou podporu a porozumění a nemluvím jen o reakcích na sociálních sítích,“ vysvětlil sportovec.
Kvůli vrozené poruše růstu měří jen 140 centimetrů, přesto běhá se zdravými běžci maraton. Lukáš Petrusek dokazuje, že handikep není překážkou pro sport.
Na konci února absolvoval handicapovaný sportovec Jan Tománek Jizerskou padesátku. O minulém víkendu ho však čekala ještě větší výzva, když se na své sledgi pokusil zdolat legendární Vasův běh. Ačkoliv se vůbec nejednalo o snadný úkol, Tománek společně se svým sparingem zvládl zdolat devadesátikilometrovou trať v časovém limitu a splnit si tak svůj další sen.
Ani ne před týdnem se umístili na prvních dvou příčkách v anketě o nejlepšího handicapovaného sportovce roku 2016. Vítěz, plavec Arnošt Petráček, a druhý v pořadí lukostřelec David Drahonínský dostali možnost zeptat se svého kolegy na jednu otázku dle libosti. V závěru se ale shodli na tom, že své sportovní disciplíny by nevyměnili.
Vítězové letošní jubilejní Jizerské padesátky sklidili obdiv diváků i tisíců amatérských běžkařů. Ale aplaus, a to pořádný, si zaslouží i Jan Tománek. Handicapovaný závodník, který jel celých 50 kilometrů vsedě na své sledgi a na trati se musel vypořádat i s velkými technickými potížemi.
Paralympijské zlato z Pekingu a stříbro z Londýna má už ve své sbírce lukostřelec David Drahonínský. Není proto divu, že patří k těm sportovcům, kteří by o cenné kovy měli bojovat také letos. Přehlídku nejlepších handicapovaných sportovců přivítá, stejně jako olympijské hry, brazilské Rio.
Hendikepovaný cyklista Jiří Ježek je ve světě sportu pojmem. Je šestinásobným paralympijským vítězem a stejně tak i mistrem světa. A je také příkladem toho, jak má člověk bojovat. Na víkendovém světovém šampionátu dráhařů v Itálii si sáhl na dno sil. Především ve stíhacím závodě na čtyři kilometry.
Handicapovaný cyklista Jiří Ježek je šestinásobným paralympijským vítězem i mistrem světa a další cenný kov do své sbírky může přidat už v sobotu. Na světovém šampionátu v Itálii ho čeká oblíbená disciplína – stíhací závod na čtyři kilometry. Navzdory svým zkušenostem a úspěchům se ale řádně připravuje i tentokrát.
Cyklisté s handicapem mají před sebou světový šampionát na dráze v Itálii. Bude mezi nimi také několikanásobný paralympijský medailista a mistr světa Jiří Bouška, který se kromě svého závodění stará také o propagaci sportování s tělesným postižením. Společně se svým sponzorem připravil soutěž pro školáky, která se týká letních paralympijských her v Riu.
Je to právě půl roku, co se během jediné vteřiny převrátila na ruby kariéra talentovaného hokejisty. Dnes už osmnáctiletý Dominik Skořepa jel s rodiči na trénink z Nymburka do Mladé Boleslavi. Cestou do jejich auta narazil kamion a právě mladý sportovec nehodu odnesl nejvíc. Po těžkém zranění a léčbě v pražském Motole je teď v rehabilitačním ústavu v Kladrubech. Hraje svůj nejtěžší zápas, a doufá, že ještě někdy v životě bude znovu chodit.
Mezinárodní sportovní arbitráž nejspíš čeká další atletický případ. V době, kdy se mluví hlavně o dopingu ruských atletů a korupci vrcholných funkcionářů IAAF, ale tentokrát půjde o něco úplně jiného. Německý hendikepovaný dálkař Markus Rehm by totiž rád po vzoru Jihoafričana Pistoriuse startoval na letních olympijských hrách v Riu.
V pražském Aquacentru Šutka se o víkendu bojovalo o Rio. Tamní padesátimetrový bazén nabídl boje o limity pro paralympiádu 2016, a to v rámci 24. ročníku Strahov Cupu. Do závodu se zapojila více než stovka plavců s tělesným postižením. Nechyběl už jistý účastník her Arnošt Petráček, představily se také další dvě naděje - sedmnáctiletá Vendula Dušková a dokonce o čtyři roky mladší Anežka Floriánková.
Na veslařském mistrovství světa ve Francii se poprvé představí český hendikepovaný reprezentant. Vozíčkář Jan Klener odstartuje do rozjížďky krátce před šestnáctou hodinou.