Mezi zatčenými jsou i tiskaři, kteří údajně vyráběli falešné etikety jednoho z nejdražších francouzských vín Romanée-Conti a lepili je na lahve s obyčejným červeným vínem.
Jednoho z šéfů gangu Kraze Baryè, známého pod přezdívkou Deshommes, postřelila policie v obvodu Torcelle ovládaném gangy na jihovýchodě hlavního města Port-au-Prince.
Podle peruánských úřadů je Torres-Navarro hlavou organizace známé jako Los Killers de Ventanilla y Callao, která násilím likviduje konkurenty své hlavní činnosti - vydírání stavebních firem.
Mezi obviněnými je také lékař. Ten podle detektivů prodal gangu za účelem další distribuce větší počet balení léku Xanax, jehož účinnou složkou je psychotropní látka alprazolam.
Tisíce lidí prchly v posledních dnech před násilnostmi z jihomexického města Tila. Mexický prezident Manuel López Obrador uvedl, že úřady zřídily pro utíkající lidi provizorní tábory.
Jako první na odvolání velvyslance upozornil list Financial Times, podle kterého Benjamin vtipkoval během oficiální dubnové návštěvy států Durango a Sinaloa.
Binguimu je 33 let a zatykač na něj vydal soudce v Marseille za praní špinavých peněz, dovoz drog a obchodování s nimi. Podle prokuratury v Marseille mu za to hrozí až deset let za mřížemi.
Zatím poslední velký bezpečnostní incident se odehrál o víkendu, kdy při útěku několika tisíc vězňů z největší věznice v Port-au-Prince zemřelo podle agentury AFP nejméně deset lidí.
Suárez patřil k předním představitelům ekvádorské justice, v minulosti vyšetřoval řadu sledovaných případů a stíhal mimo jiné představitele drogových kartelů.
„Pokud si někdo chce představit míru násilí, kterou s sebou taková situace nese, první dvě série tohoto seriálu to ukazují dobře. Je to pokračování drogové války,“ říká politolog Jaroslav Bílek.
Policie rozbila gang, který okrádal inzerenty. „Měli to vymyšlené do detailů,“ říká pro iROZHLAS.cz šéf Národní centrály proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě Břetislav Brejcha.
Gangy na Haiti ovládají odhadem asi 80 procent hlavního města, pod kontrolou mají i další oblasti a klíčové silnice, které spojují sever a jih země. Ztěžují distribuci potravin a humanitární pomoci.
Vězeňkyně patřící ke zločinecké skupině Mara Salvatrucha násilím pronikly do budovy, v níž byly členky gangu Barrio 18. Vetřelkyně pak celu z příslušnicemi znepřátelené zločinecké skupiny zapálily.
„Potom, co se stalo Kubovi, chodíme s pepřovými spreji. Snažíme se jim vyhýbat, ale snažíme se i udělat něco, aby tohle skončilo. Kolem chodili lidé a nikdo nezvedl telefon,“ popisuje jeden z rodičů.
Zločinecké skupiny odhazovaly v nechvalně známé čtvrti Soyapango po desetiletí těla obětí do příkopů či potoků. To změnila společná operace policie a armády. Někteří zatčení se ale ničím neprovinili.
Murillo působil jako generální prokurátor v letech 2012 až 2015. Vedl vyšetřování, které mělo osvětlit případ zmizení studentů. Podle expertů ale bylo ovlivněno četnými chybami a nezákonnými postupy.
Podle expertů je velmi nezvyklé, že by se gangy dostaly do sporu na podobně frekventovaném místě uprostřed města. Většinou se omezují na určité čtvrti ve městě a jejich aktivity nejsou do očí bijící.
Představitelé gangů překlenuli vzájemné rozpory a natočili čtyřminutové video. S tímto nápadem se na ně obrátil ministr pro rozvoj maorských komunit Willie Jackson.
Náměstek ministra veřejné bezpečnosti Ricardo Mejía popsal nedávný příběh tří chlapců ve věku od 11 do 14, kteří se seznámili se zjevným náborářem kartelu při hraní hry Garena Free Fire.
„Usilujeme o propuštění bez zaplacení výkupného. To je první krok. Přiznejme si upřímně, že když jim dáme požadované peníze, tak je použijí na další zbraně a munici,“ uvedl ministr Quitel.