Neznámý druh plaza byl pojmenován podle legendárního britského zpěváka Bruce Dickinsona. Ještěr se vyznačuje oranžovou hlavou, zeleným tělem a krátkýma nohama.
Devátého června se v záchranářských vysílačkách ozve vymodlené heslo, čtyřikrát zopakované slovo „milagro“, tedy zázrak značí, že všechny děti jsou naživu.
Tachymenoides harrisonfordi je štíhlý had, v dospělosti měří zhruba 40 centimetrů a pro člověka není nebezpečný. Zatím jediný exemplář objevili vědci v Andách v roce 2022, když se vyhříval na slunci.
Její práce by podle Barbory Pafčo nebyla možná bez místních stopařů. Ve Středoafrické republice jsou to tradiční lovci a sběrači z kmene Bajaka, kteří vyrůstají v lese, a tak ho dokonale znají.
„Po náročném pátrání naší armády jsme našli čtyři živé děti, které se ztratily po leteckém neštěstí v Guaviare. Je to radostná zpráva pro celý národ,“ uvedl kolumbijský prezident.
Právě podoba scény, kulis a kostýmů nezapře Formanův výrazný výtvarný rukopis. Jeviště je lemováno kulisami pestrobarevných rostlin, v zadním plánu pomocí videoprojekce tu a tam prolétne žlutý motýl.
Každé jaro se příslušníci americké námořní pěchoty účastní v Thajsku kurzu, jak přežít v džungli. Což obnáší například i pití kobří krve, která nahrazuje tekutiny.
Pokračování předělávky devadesátkového hitu Jumanji následuje cestu mnohých počítačových sérií. Přináší propracovanější vizuál a rozšířené možnosti herního světa, ale také horší uživatelský zážitek.
Do rozsáhlé pátrací akce se zapojilo až 350 lidí, včetně elitních jednotek s tepelnými detektory a policejními psy, dále dobrovolníci a dokonce i šamani.
Amanda Ellerová v divočině přežila 17 dní tak, že pila vodu z potoků a jedla lesní plody. Ellerová se vydala na výlet na ostrově Maui, ale nepodařilo se jí najít cestu zpátky k autu.
Co mohl – a podle očekávání mnohých také měl – být zcela zapomenutelný remake rodinného snímku z 90. let, se v podání tří komediálních herců stal jedním z největších filmových překvapení roku.
Pět dní bloudil cestovatel Vilém Hanuš Na brazilském ostrově Ilha Grande. „Byl to zážitek, který nelze vymazat z hlavy,“ říká. Na místo by se rád znovu vrátil, tentokrát ale s organizovanou výpravou.
Indická policie prochází databázi pohřešovaných dětí, aby mohla identifikovat dívku, která žila v lese mezi opicemi. Je jí podle odhadu deset až dvanáct let a nedokáže mluvit. Informovala o tom s odvoláním na indické zdravotnické zdroje agentura AP.
Podmínky v uprchlickém táboře u francouzského města Calais nebyly dobré. Migranti žili v blátě, špíně a ve špatných hygienických podmínkách. Jejich příběhy stejně jako úsilí dobrovolníků se snaží vykreslit nový komiks. Kniha s názvem Les Nouvelles de la Jungle - tedy Novinky z Džungle - je jedním z posledních dílu ze sbírky Sociorama, která spojuje komiks se sociologií.
Sen o lepším životě skončil pro asi tisícovku migrantů z Asie u nádraží v srbské metropoli Bělehradu. Živoří v polorozpadlých halách bývalého skladiště. V Srbsku je podle odhadů vlády asi osm tisíc migrantů. Většina jich je v záchytných střediscích. Ti u bělehradského nádraží do nich ale nechtějí. Nevzdávají se totiž naděje, že se jim podaří přejít hranice do Maďarska nebo Chorvatska a vydají se na cestu dál do Evropy. Navštívit je tu byl redaktor Českého rozhlasu Pavel Novák.
Francouzské úřady ve středu dokončily evakuaci migrantů z divoce vzniklého uprchlického tábora v Calais zvaného 'Džungle', ale mnoho jich v oblasti stejně zůstalo. Ze zhruba 6500 běženců, kteří měli být přestěhováni do jiných center, jich bylo nakonec převezeno přes 4400, upřesnila tamější prefektura.
Zhruba dva tisíce lidí odmítá opustit uprchlický tábor u Calais zvaný Džungle, který začaly včera vyklízet francouzské úřady. Nechtějí odejít z místa, odkud je to nejblíž do země, kam se všichni touží dostat - do Británie. Pro naprostou většinu z nich je to přitom zcela nesplnitelný cíl. Dál tak zůstávají v táboře na severu Francie a kromě nejisté budoucnosti se musí vyrovnávat i s klesajícími teplotami, na které mnozí nejsou vybaveni.
U francouzského Calais začalo vyklízení uprchlického tábora známého jako Džungle. Do konce týdne mají odejít všichni jeho obyvatelé. Zmizet mají i stovky provizorních přístřešků, stanů a karavanů, ve kterých dosud asi 7000 lidí bydlelo. Ne všichni ale s převezením do jiného zařízení souhlasí, řekli zpravodaji Českého rozhlasu.
Maximálně tři týdny budou moci uprchlíci zůstat v jižní části tábora u francouzského města Calais. Místo, kterému se kvůli podmínkám v něm říká Džungle, chce policie srovnat se zemí. Lidé, kteří v táboře plném bahna a provizorních chatrčí žijí, mají jeden velký cíl: Dostat se přes kanál La Manche do Velké Británie.
Jedním z novodobých divů světa je mayské město Chichén Itzá v Mexiku. Komplexu dominuje Kukulkánova pyramida. Vědci teď chtějí zjistit, co se skrývá pod touto asi nejznámější mayskou pyramidou.