V jižní provincii Sindh se blíží záplavová vlna, která vznikla rozvodněnou řekou Indus. Do oblasti vyslala pákistánská vláda vrtulníky a čluny, probíhá evakuace.
Víc než polovina škol na Ukrajině v září neotevře, protože nemají jak zajistit bezpečnost studentů. Žáky to omezuje jak ve vzdělávání, tak i v socializaci.
Po odchodu západních vojáků přišlo mezinárodní odříznutí a Afghánistán zkolaboval, řada nemocnic musela ukončit provoz, mnoho lidí hladoví, práce ubývá, lidé nedostávají zaplaceno, ceny rostou.
UNICEF spolupracoval s Červeným křížem i na evakuaci rodin a dětí z Mariupolu a tamější ocelárny Azovstal. Útoky na humanitární pracovníky a lékaře považuje Pavla Gomba za formu psychologické války.
Každý rok naposílají lidé dvěma nadacím, za nimiž stojí stejní lidé, přes 10 milionů korun a dary za dalších 25 milionů. Co konkrétně za peníze dárců nadace pořizují, není jasné.
V roce 2020 neobdrželo všechny tři dávky vakcíny proti záškrtu, tetanu a černému kašli 22,7 milionu dětí. Je to o 3,7 milionu více než v roce 2019 a nejvyšší hodnota od roku 2009.
Ozbrojenci v noci na 5. června zaútočili ve vesnici na hranici s Nigerem, postříleli civilisty a vypálili domy. Šlo v zemi o dosud největší akci radikálů hlásících se k teroristickým organizacím.
Počet dětí, které v regionu nedostávají žádné vzdělání, se v posledních měsících zčtyřnásobil. Celkově přišli školáci v Latinské Americe a Karibiku o 174 dní výuky, mnohem více než jinde ve světě.
Zákon, který bojoval proti dětským svatbám, vešel v platnost 22. července 2017. Zavedl v Německu nejnižší možnou hranici pro vdávání a ženění, ta je od té doby 18 let.
V roce 2000 prohlásila OSN 20. červen za Mezinárodní den uprchlíků. Připomeňme si u této příležitosti, jak k nám před 20 lety přišli uprchlíci z Kosova.