Staněk skončil při své první sezoně ve formuli 2 na 18. místě. „Byla to těžká sezona. Udělal jsem spoustu chyb, ale bylo tam i hodně chyb ze strany týmu. Dalo se z toho vytěžit i víc,“ popisuje.
Ne všichni sportovci mají tolik peněz, aby se mohli připravovat podle svých představ. Finance od svazů a sponzorů nemusí stačit, a tak se hledají různá řešení.
„Je pro nás naprosto nemyslitelné spojit naše jméno s institucí, která tak bolestivou věc, jako je sexuální zneužívaní nezletilých, roky programově kryla,“ vysvětlil Klusák.
Po něčem opravdu toužíte, ale chybí vám peníze. Když máte talent a dobrý nápad, můžete, legálním způsobem, získat třeba až 600 tisíc korun. Přesně to se povedlo českému snowboardcrossovému týmu.
Z údajů Fóra dárců vyplývá, že Češi letos přispěli na dobročinné účely částkou ve výši 6,8 miliardy korun. Polovinu celkového odhadu věnovaly firmy, dalších 1,6 miliardy korun individuální dárci. Ti pomáhají nejčastěji převodem peněz na účet.
Americký server Kickstarter pomohl dalšímu úspěšnému byznysu. Pomocí hromadného financování projektů fanoušky z celého světa po internetu představila firma Pebble model chytrých hodinek.
Britské sociální sítě jsou zahlcené příběhem bezdomovce, který nabídl všechny své peníze studentce, aby se ta dostala v noci bezpečně domů. Mladá dívka na oplátku za šlechetný čin spustila sbírku na pomoc dobrodinci jménem Robbie. Její úspěch předčil všechna očekávání.
Crowdfunding u nás zatím není příliš rozšířený způsob shánění finančních prostředků. Jeho pomocí na internetu můžete přispět na nejrůznější projekty, třeba na krmení pro zvířata v zoologických zahradách, natáčení filmu nebo nově i na přípravu sportovců.
Jaký máte výhled od pracovního stolu? Že nic moc? Nebo dokonce vůbec žádný, protože pracujete v kanceláři bez oken? A jak by se vám líbilo pracovat v parku, kde zpívají ptáci a šumí stromy? Pokud bydlíte v Praze, nemusí to být až taková utopie. V Riegrových sadech totiž od čtvrtka funguje takzvaná pracovna v parku.
Příznivci kultury sobě - takový podtitul by mohla nést řada projektů financovaná crowdfundingem. Díky veřejným sbírkám na specializovaných internetových serverech vyšly jen Česku už desítky knížek i CD. Crowdfunding tak ukazuje, že i okrajové projekty jsou životaschopné.
Rekordní sumu českého crowdfundingu – 1,6 milionu korun – získal na serveru Hithit.cz festival United Islands of Prague 2014. Peníze jsou určeny k pokrytí nákladů na otevření hlavní scény v Kinského zahradě. Festival se na různých místech v metropoli uskuteční od 19. do 21. června.
Rekreační běžec Luboš Brabec chtěl před několika měsíci vydat knihu o maratonu, ale neměl na to dost peněz. A tak se rozhodl, že sežene nejdříve čtenáře, kteří mu knihu zaplatí dopředu, tedy ještě před vydáním. Během šesti týdnů sehnal 135 tisíc korun. Teď už řeší jenom tiskárnu a technické detaily a do Vánoc knihu rozešle svým neznámým čtenářům.