Scherer žil od roku 1973 ve Francii, kde zemřel ve svém domě v St. Gilles v kruhu svých blízkých. O úmrtí legendárního útočníka informoval Slovenský fotbalový svaz.
To, co na hřišti předvedli Chilané a Italové, nemělo obdoby. „Nejhloupější fotbalový zápas historie,“ shrnul dojmy moderátor BBC. Čtyřikrát musela zasahovat na hřišti policie.
Ve věku 82 let zemřel v pátek v Podivíně na Břeclavsku bývalý fotbalový reprezentant Jiří Tichý, stříbrný medailista z mistrovství světa z roku 1962 v Chile. Informoval o tom fotbalový klub Slavoj Podivín, v kterém se někdejší obránce mnoho let věnoval trenérské práci.
Ze šesti zápasů ve skupině B kvalifikace mistrovství světa dokázali čeští fotbalisté zatím porazit jen Maltu a Arménii. Přesto stále mají naději, že pojedou na šampionátu snů do Brazílie, kde je fotbal doma. Pozítří v Praze a v úterý v Turíně budou hrát o šanci vyzkoušet si trávník třeba i na slavném stadionu Maracaná. A dobře to vědí.
V Brazílii se rozloučili s Djalmou Santosem, legendou světového fotbalu a dvojnásobným mistrem světa. Hráč, kterého mnozí označují za nejlepšího pravého obránce všech dob, zemřel minulý týden v nemocnici ve městě Uberaba. Bylo mu 84 let.
Celých 44 let čekal Josef Masopust, než znovu zblízka ochutnal brazilský fotbal. Loni se vypravil se svými bývalými spoluhráči z národního týmu do Sao Paula, kde pomohl zahájit výstavu k 50 letům od mistrovství světa v Chile.
Legendární fotbalisté Josef Masopust, Josef Jelínek a Jozef Štibrányi jsou čestnými hosty brazilské vlády na Konfederačním poháru FIFA, který začne v sobotu v hlavním městě Brasílii. Mají stříbrné medaile z mistrovství světa v Chile, teď už také stříbrné vlasy a vypravili se znovu na místo činu do Jižní Ameriky. A sotva v rozverné náladě přiletěli, přepadly je vzpomínky na jejich 51 let starý úspěch.
Před jedenácti lety se stala Věra Čáslavská historicky druhou Sportovní legendou České republiky. Letos stála slavná gymnastka v podobný okamžik na pódiu znova. Přivítala v síni slávy českého sportu fotbalisty, kteří v roce 1962 vybojovali stříbrné medaile na mistrovství světa. A vůbec nešlo o jenom o oficialitu nebo studené zdvořilostní setkání. Pro legendy ze šampionáty z Chile to byl večer plný radosti a dojetí.
Když byl Josef Masopust malým klukem, měl velký sen. Přál si stát se slavným fotbalistou, zahrát si ve finále mistrovství světa a dát v něm branku. Díky nadání, píli a štěstí na spoluhráče se mu tenhle sen opravdu splnil.
V Praze se dnes sejdou tři čtvrtiny žijících vicemistrů světa z Chile. Bývalí fotbaloví reprezentanti Československa mimo jiné představí jedinečné dvojcédéčko, které hranou i dokumentární formou představuje jejich slavný příběh.
Když byl Josef Masopust malým klukem, měl velký sen. Přál si stát se slavným fotbalistou, zahrát si ve finále mistrovství světa a dát v něm branku. Díky nadání, píli a štěstí na spoluhráče se mu tenhle sen opravdu splnil.
Je krásné splnit si v dospělosti dětský sen. A je dojemné si ten splněný sen na stará kolena připomenout přímo na místě činu, zvlášť když jste svého úspěchu dosáhli na opačném konci světa. Přesně to se poštěstilo dvěma fotbalovým vicemistrům světa z roku 1962.
Blíží se dvacáté výročí rozpadu Československa a připomínají si ho i pořadatelé akce ‚Víc než hra‘ v Olomouci. Představují fotbal v širších společenských souvislostech a vrcholem doprovodných akcí bude zítřejší přípravný zápas českého a slovenského národního týmu na Andrově stadionu.
Uplynulo půl století, ale jako by se vlastně nic nezměnilo. Za hvězdy byli čeští a slovenští fotbalisté v Jižní Americe při mistrovství světa v roce 1962 a totéž platí i teď. Jen s tím rozdílem, že tentokrát pouze pětičlenná výprava nehrála fotbal v Chile, ale jako čestný host pomohla otevřít výstavu v Sao Paulu.
Jsou zážitky, které se člověku otisknou do paměti navždy. A přesně takový mají čerstvě za sebou jeden slovenský a čtyři čeští fotbaloví vicemistři světa z Chile.