Útočníka policie identifikovala jako Christophera Darnella Jonese, studenta univerzity. O jeho dopadení nyní usiluje několik policejních útvarů s podporou vrtulníků.
„Odstranění této sochy je malým krokem k tomu, abychom pomohli Charlottesville, Virginii i Americe vypořádat se s hříchem, kterým je ochota zničit černochy kvůli ekonomickému zisku,“ řekl starosta.
Praxe vynášení doživotí rozšířených o další roky vězení je v USA běžná, je to trest za další činy a zároveň pojistka proti možnému předčasnému propuštění.
Bělošský radikál James Alex Fields, který předloni ve Virginii najel autem do davu odpůrců rasismu a zabil jednu ženu, dostal v pátek u federálního soudu ve virginském Charlottesvillu doživotí.
Americké město Charlottesville je sice na seznamu UNESCO, ale od loňska bojuje spíš s nálepkou místa násilí a nenávisti. Pravicový radikál tam při demonstracích najel autem do lidí a jednu ženu zabil.
Neopakovala se tak tragédie z Charlottesville ve Virginii, kde se podobná akce konala před rokem a skončila smrtí ženy, která tam protestovala proti rasismu.
Kdo je podle příznivců americké takzvané 'alternativní pravice' vyvinutý člověk a kdo už ne? Na to se zaměřil výzkum, který po nepokojích v Charlottesville zaujal nejen americké sociální sítě.
Stovky Američanů přišly uctít památku Heather Heyerové zavražděné při protirasistické demonstraci v Charlottesville. Obřad byl laděn do fialové barvy, která byla Heyerové oblíbená.
Americký prezident Donald Trump se rozhodl ukončit činnost dvou poradních sborů. Předtím je opustila řada šéfů velkých firem, kteří měli výhrady k jeho výrokům ohledně protestů v Charlottesvillu.
„Nikdo se nerodí s nenávistí vůči lidem jiné barvy kůže, jiného původu nebo náboženství.“ Tak Obama reagoval na násilnosti v Charlottesvillu. Příspěvek se stal „nejlajkovanějším“ tweetem v historii.
Trump byl již dříve kritizován za to, že obviňoval „příliš mnoho stran“ z násilí v Charlottesville. V pondělí však odsoudil pravicové extremisty za rasismus.
Pravicoví extremisté jeli do Charlottesvillu s pálkami, štíty a touhou po boji. A přesně to dostali, říká Tony McAleer. Za hněvem extremistů jsou ale podle něj obavy a jejich příčiny je třeba řešit.
Americký prezident Trump v pondělí po intenzivním veřejném nátlaku ostře odsoudil bělošské extremisty, kteří mají na svědomí víkendové násilnosti ve virginském Charlottesville.
Charlottesville ||Magdalena Slezáková|Zprávy ze světa|Portrét
Už jako malá bránila děti před šikanou. Jako dospělá se postavila nenávisti, byť věděla, že riskuje. Stálo ji to život, nezemřela však zbytečně: Heather Heyerová, oběť atentátníka z Charlottesville.