Pro Hrochovou ale vítězstvím v Praze Běchovicích sezona nekončí. „Chtěla bych se představit v prosinci na maratonu ve Valencii. Nyní vyrážím na soustředění, takže mě čeká příprava,“ přiznala Hrochová.
Dudycha na Memoriálu Ireny Szewińské vylepšil svůj výkon z nedávného mistrovství Evropy v Římě, kde v rozběhu vytvořil juniorský národní rekord časem 1:44,89 minuty.
Česká atletka Lurdes Gloria Manuel bude v pondělí od 21.50 na mistrovství Evropy v Římě závodit ve finále běhu na 400 metrů. Osmnáctiletá juniorka zaběhla v semifinále čas 51,6 sekundy.
Běžkyně Lenka Henebergová se jako jediná Češka zapojila do olympijské štafety ve francouzském Marseille. Běh doprovázela i přísná bezpečnostní opatření.
Třiatřicetiletý reprezentant Slavie Praha získal první mistrovský titul v kariéře, když v Praze překvapil všechny hlavní favority a postupnou stíhací jízdou dosáhl na čas 2:22:19.
„Adaptace na teplo trvá řádově osm až čtrnáct dní a je mnohem účinnější a rychlejší u lidí, kteří už jsou nějakým způsobem trénovaní,“ říká Vladimír Tuka.
Maraton bych chtěl rozbíhat po 3:20 na kilometr a ideálně se dostat někam ke 3:15,“ plánuje taktiku na nedělní Pražský maraton jeden z nejlepších českých běžců Patrik Vebr.
Španělský penzista Ricardo Vidan uběhl šestidenní závod na západě Čech. 82letý penzista začal běhat po Olympijských hrách v Barceloně v roce 1992, před tréninkem ale dává přednost rovnou závodění.
Jeho trasa kopírovala západní pobřeží Afriky. Vedla přes města, deštné pralesy, hory i poušť Saharu a celkem přes 16 zemí až do Tuniska na Mys Angela, což je nejsevernější místo afrického kontinentu.
„V konečné fázi mám v arzenálu ještě totální bojový mód, a to si prostě rozostřím zrak, koukám do blba a prostě jen dýchám a hýbu se, dokud není konec,“ popisuje Kozlík krizové situace v závodě.
„Trénujeme maximálně do těch osmnácti kilometrů, protože potřebujeme, aby se snižovala jejich rychlost. Musí si rozvrhnout tempo,“ říká mistryně světa v bikejöringu Ilona Erlebachová.
V roce 1999 ovládla dvě mistrovství světa a stala se první českou běžkyní v samostatné historii země, která ovládla globální atletický šampionát. V úterý 2. ledna 2024 slaví své 50. narozeniny.
Mnoho závodníků se ztratilo kvůli krupobití, mrznoucímu dešti i vichřici. Pořadatelé totiž nereagovali na varování meteorologů ohledně možného zhoršení počasí.
Česká maratonkyně Moira Stewartová ve Španělsku časem 2:25:36 vytvořila národní rekord, zaběhla si osobní rekord a hlavně splnila limit na olympijské hry v Paříži.
Velká kunratická má jasně dané místo v běžeckém kalendáři a krásně zapadá do podzimního tréninkového režimu, který je zaměřený na běžeckou sílu a vytrvalost. Další speciální příprava tak není potřeba.
Na 5. ročníku Sokolského běhu republiky se představili i reprezentanti ve vodním slalomu a rychlostní kanoistice. Lépe dopadl Radek Šlouf, který v Praze doběhl na třetím místě.