Sexuálnímu skandálu čelí také starosta Detroitu
Skandály amerických politiků kvůli manželské nevěře mají další pokračování. Starosta města Detroit Kwame Kilpatrick čelí obvinění z křivopřísežnictví, bránění spravedlnosti a dalším nařčením. Měl se jich podle žaloby dopustit, když pod přísahou lhal o milostném vztahu se svou blízkou podřízenou.
"Šíleně tě miluji," napsal starosta Kilpatrick, ženatý otec dvou dětí, v textové zprávě své podřízené 3. října 2002. O několik dnů později pokračoval: "Sním o tom, že bych tě měl tři dny jen pro sebe. Oddechli bychom si, smáli se, povídali, spali a milovali bychom se."
Odpovědi podřízené Christiane Beaty byly vstřícné a vyplývá z nich, že mezi oběma panoval velmi romantický vztah.
Problém pro starostu Kilpatricka nastal, když dva policisté zažalovali loni v létě detroitskou radnici. Tvrdili, že byli propuštěni, protože vyšetřovali podezření, že starosta zneužíval ochranku ke krytí svého mimomanželského vztahu.
Kwame Kilpatrick i jeho podřízená vše pod přísahou popřeli. V lednu ale publikoval místní tisk šťavnatý obsah jejich textových zpráv a věci se chopila prokurátorka Kym Worthy. Ta včera starostu obvinila z dvanácti porušení zákona. Nejvážnější je obvinění z křivopřísežnictví a bránění průchodu spravedlnosti.
Starosta Kilpatrick se v reakci odvolal na presumpci neviny. Čelí totiž výzvám, aby okamžitě odstoupil, což odmítá. Těší se prý na to, že svou pověst zcela očistí, až vyjdou najevo všechny skutečnosti.
V posledních dvou týdnech je detroitský starosta už třetím významným demokratickým politikem, který se musí vypořádat se sexuálně podbarveným skandálem. Před necelými dvěma týdny rezignoval guvernér státu New York Eliot Spitzer, protože si platil exkluzivní prostitutku. Hned vzápětí byl obviněn z manželské nevěry jeho nástupce David Paterson, ten ale skandál politicky přežil.