Únosci je drželi v okovech a nedávali jim najíst. Nigerijská policie osvobodila stovky mužů a chlapců

Nigerijská policie osvobodila přes 300 mužů a chlapců z domu ve městě Kaduna severně od metropole Abuja, kde byli drženi proti své vůli a mučeni. S odvoláním na páteční policejní prohlášení o tom informovala agentura Reuters. Policie v souvislosti s případem zadržela sedm podezřelých, viníky podezřívá z obchodu s otroky. Server BBC s odkazem na údaje policie uvedl, že bezpečnostní složky zachránily téměř 500 lidí a zadržely osm podezřelých.

Abuja Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotografie připoutaného dítěte z Kaduny.

Fotografie připoutaného dítěte z Kaduny. | Zdroj: Reuters

Osvobození muži a chlapci policii vypověděli, že byli drženi v okovech, mučeni, sexuálně zneužíváni a nedostávali najíst. Šlo převážně o Nigerijce, ale například dvě z dětí pocházely z Burkiny Faso. Některé z obětí byly v domě vězněny už několik let.

Sedm únosů denně. ,Bandité‘ v Nigérii kvůli výkupnému hlídají silnice na severu a unášejí lidi

Číst článek

Zatím není jasné, jak se oběti na místo dostaly. Některé děti policii vypověděly, že je tam odvedli příbuzní v domnění, že se jedná o islámskou školu. Podle policejního mluvčího podezřelými jsou učitelé, server BBC ale s odvoláním na policejní zdroje uvedl, že úřady nemají žádný důkaz, že by místo někdy fungovalo jako škola.

Policejní náčelník Ali Janga uvedl, že osvobození se z nově nabyté svobody velmi radovali, přestože někteří z nich byli zranění. Úřady pro ně zřídily dočasný domov na stadionu v Kaduně, dokud se nepodaří najít jejich rodiny. Všem se dostane psychologické a lékařské pomoci.

Přestože je 200milionová Nigérie nejsilnější ekonomikou afrického kontinentu, v zemi je rozšířeno násilí a únosy. Gangy unášejí chudé i bohaté, unesené někdy zabijí i přes to, že rodiny zaplatí vysoké výkupné. Na severovýchodě země se kvůli teroristické organizaci islámských radikálů Boko Haram pohřešuje přes 22 000 lidí, z toho téměř 60 procent dětí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme