Japonci vracejí roušky, které dostali do schránek. Jsou nekvalitní. Vláda za ně dala miliardy

Japonci vracejí roušky, které do každé domácnosti začala dodávat vláda. Podle občanů jsou zamořené hmyzem a je na nich plíseň a skvrny. Vláda do roušek investovala v přepočtu téměř 11 miliard korun, informovala ve středu agentura Reuters. V Japonsku se koronavirem nakazilo přes 11 500 lidí a více než 280 zemřelo.

Tokio Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odběr vzorku pro zjištění možné nákazy koronavirem.

Odběr vzorku pro zjištění možné nákazy koronavirem. | Foto: Issei Kato | Zdroj: Reuters

Vláda začala do každé domácnosti dodávat pratelné roušky na opakované použití ve snaze zpomalit šíření koronaviru. Teď musí některé vyměnit, protože občané si stěžují na špatnou kvalitu.

„Jsem za ty roušky vděčný, ale je tohle veš, špína nebo smetí?“ napsal jeden uživatel twitteru pod fotografii, na níž jsou roušky v originálním obalu, pod kterým je vidět zřejmě uvězněný hmyz.

Japonský lék favipiravir dorazí do Česka příští týden, zdarma bude pětina ze 100 dávek

Číst článek

Ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že do minulého pátku vydalo 30 milionů roušek těhotným ženám a zdravotnickým zařízením i školám. Většinu z 1903 stížností na kvalitu roušek vznesly těhotné. „Dotazujeme se výrobců na původ vad a žádáme je o spolupráci při náhradě těch špatných,“ sdělil mluvčí ministerstva.

Premiér Šinzó Abe 2. dubna ohlásil, že roušky dostane 50 milionů domácností, minulý týden pak rozšířil nouzový stav z původních sedmi prefektur na celé Japonsko.

Jak uvádí agentura Reuters, Japonci jsou známí tím, že zejména v zimě a na jaře i v běžné době nosí roušky papírové nebo látkové.

Uživatelé sociálních sítí se k vládou dodaným rouškám vyjadřují dost kriticky, tvrdí, že mají špatný tvar a špatně drží. „Hej, Abe, ještě není pozdě s rozdáváním roušek skončit. Zřiďte místo toho dobrý a rozsáhlý testovací systém, dodejte dostatek zdravotnického materiálu a podpořte lékaře a ošetřovatele, kteří pracují bez oddechu,“ vzkázal na twitteru jeden z nespokojených občanů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme