Dokdy bude Peklo u České Lípy nepřístupné? V údolí hrozí pády stromů, které se musí nejprve vykácet

Přírodní památka Peklo u České Lípy je uzavřená. V údolí je velké množství stromů, které by mohly spadnout. Zákaz je vydaný do 27. března. Platí v okolí červené turistické stezky, která prochází údolím Pekla mezi Českou Lípou a Zahrádkami.

Česká Lípa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peklo na Českolipsku

Peklo na Českolipsku | Foto: Jaroslav Hoření | Zdroj: Český rozhlas

Zákaz vstupu do lesa vyhlásil Odbor životního prostředí Městského úřadu České Lípy s odůvodněním, že se v okolí cesty nachází souše olší, jasanů a také smrků odumřelých po kůrovcové kalamitě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do rezervace Peklo se nesmí, hrozí pády stromů. Podrobnosti zjišťoval Jiří Jelínek, ptal se Martin Kolín

Kromě toho jsou tam také další stromy, které jsou ve špatném stavu a mohly by pro lidi představovat nebezpečí.

Před otevřením údolí bude třeba všechny nebezpečné stromy pokácet. Podle Evy Jouklové, mluvčí Lesů České republiky, kterým oblast patří, na to budou poptávat firmy z okolí, které se věnují rizikovému kácení.

Vše bude nutné udělat ručně a z velké části v prudkém skalnatém svahu. Státní podnik tvrdí, že by se všechny práce měly stihnout do konce platnosti vydaného zákazu.

Martin Kolín, Jiří Jelínek, reČRoL Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme