Nejlepší biatlonistkou sezony je Finka Mäkäräinenová

Vítězství v celkovém hodnocení biatlonového Světového poháru si pohlídala Finka Kaisa Mäkäräinenová. V posledním startu sezony v rámci finále seriálu na Holmenkollenu - závodě s hromadným startem ji stačilo 15. místo. Stala se tak první finskou vítězkou křišťálového glóbu v biatlonu.

Finská biatlonistka Kaisa Mäkäräinenová při střelbě

Finská biatlonistka Kaisa Mäkäräinenová při střelbě | Zdroj: Reuters

Nejrychlejší byla v Norsku i s třemi trestnými okruhy Běloruska Darja Domračevová. Na stupních vítězů ji doplnily dvě Rusky, druhá Bogalijová-Titovecová a třetí Zajcevová. Němka Neunerová, která kvůli nemoci nenastoupila do sobotní stíhačky, se vrátila šestou příčkou. Ani jedna z českých reprezentantek se do závodu nekvalifikovala.

V konečném pořadí této sezony zvítězila Kaisa Mäkäräinenová o 33 body před Andreou Henkelovou z Německa. O další bod zpět skončila třetí Švédka Helena Ekholmová. Nejlepší žena mistrovství světa v Chanty-Mansijsku, které se počítalo do hodnocení Světového poháru, Magdalena Neunerová, obsadila pátou příčku.

Z českých závodnic figuruje nejvýš 43. Veronika Vítková, Barbora Tomešová je 64., Gabriela Soukalová, jež absolvovala jen mistrovství světa a finále Světového poháru, skončila 68. a Zdeňka Vejnarová 81.

Závod žen s hromadným startem v Oslo (12,5 km):
1. Domračevová (Běl.) 36:13,0 min. (3 trestné okruhy), 2. Bogalijová-Titovecová -16,0 (1), 3. Zajcevová (obě Rus.) -25,0 (1), 4. Henkelová (Něm.) -36,8 (3), 5. Slepcovová (Rus.) -50,3 (3), 6. Neunerová (Něm.) -59,2 (3), 7. Ekholmová (Švéd.) -1:12,9 (4), 8. Gusevová (Rus.) -1:14,2 (0), 9. Hitzerová (Něm.) -1:22,7 (3), 10. Vita Semerenková (Ukr.) -1:36,0 (0).