Štěpánek nestačil na Djokoviće 1:3 na sety

Český tenista Radek Štěpánek padl ve třetím kole wimbledonu. Nad jeho síly byl Novak Djoković, kterému sice sebral první set, ale všechny následující prohrál 2:6.

Wimbledon se jako jediný z grandslamových turnajů hraje na travnatém povrchu

Wimbledon se jako jediný z grandslamových turnajů hraje na travnatém povrchu | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Radek Štěpánek se štěstím zvládl první set, který vyhrál 6:4. Přitom Novak Djoković měl hned pět brejkbolů, ty poslední za stavu 4:4. Jenže Štěpánek je odvrátil a pak předvedl nebývalý game. Djokovićovo podání vyhrál čistou hrou a ujal se vedení 1:0 na sety.

Hned v úvodu druhé sady ale ztratil svůj servis, a dostal se tak do problémů. Ty měl Štěpánek ostatně skoro při každém svém podání, ale dokázal ho uhájit a v 6. hře si dokonce vypracoval dva brejkboly. Ale nevyužil ani jeden a naopak Djoković následně prolomil jeho servis a druhý set ovládl 6:2.

00:00 / 00:00

Jiří Hošek mluvil po konci duelu s Radkem Štěpánkem

Hra Radka Štěpánka je jako dělaná na travnaté kurty Wimbledonu, po servisu náběh na síť, kde se snaží co nejrychleji ukončit výměnu. To ale spoléhá na dvě důležité věci - kvalitní servis a také dostatečně vypracovanou pozici pro náběh.

Djoković měl s postupem času čím dál menší problémy se čtením Štěpánkova podání a jeho dlouhé údery a nátlaková hra s minimem chyb od základní čáry držela českého tenistu daleko od bodů. Pustit se s Djokovićem do delší výměny bylo přitom pro českého tenistu velké riziko. Na síť nabíhal v horších pozicích a nezískával potřebné body. I proto ztratil hned dvě podání a prohrával po čtvrt hodině 0:3.

Ve čtvrté hře při podání světové jedničky ale neměl Djoković zrovna nejlepší chvíle zápasu. Vedl 40:15, ale nakonec si své podání vyhrál až přes dva Štěpánkovy brejkboly. Pak už si oba drželi podání a set skončil Djokovićovým triumfem 6:2.

Sebrat Štěpánkovi hned to první podání v sadě se Djokovićovi povedlo i napotřetí. Opět se rychle ujal vedení 4:0, pak si Štěpánek uhrál čestný game, ale o moc víc toho proti skvěle hrající světové jedničce nezvládl.

Rozhodl druhý a třetí set

"Začal jsem výborně, bohužel jsem si ve druhém setu hned prohrál svůj servis, a to ho dostalo na koně. Bojovali jsme o většinu gamů, často to bylo přes shody, já měl brejkboly a gameboly, ale bohužel jsem šance neproměnil. A místo toho, aby to bylo vyrovnané, tak to bylo 0:4," hodnotil Štěpánek.

"Potom mi trochu padlo procento prvních podání, ale hlavně v konci druhého setu a v posledním Djoković skvěle returnoval mně pod nohy. Ale to nejdůležitější bylo ve druhém a třetím setu, kdy jsme opravdu hráli skoro všechno přes shody a bylo to velmi vyrovnané, i když to skončilo 2:6."

"Odehrál jsem výborné utkání, kdybych nehrál s Djokovićem, tak by to mohlo vypadat jinak. Odvezu si odtud pozitivní věci a to i směrem k olympiádě," říkal Štěpánek.

Štěpánek - Djokovic (1) 6:4, 2:6, 2:6, 2:6

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít