Hokejista Červenka dal poprvé v NHL dva góly v jediném zápase

Hokejista Roman Červenka má za sebou svůj nejpovedenější zápas v NHL. Útočník Calgary dal poprvé v zámořské soutěži dva góly v jednom duelu a výrazně přispěl k výhře Flames nad St. Louis 3:2. Za Blues jednou skóroval Vladimír Sobotka.

Hokejista Roman Červenka (uprostřed) přijímá gratulace od svých spoluhráčů z Calgary po svém druhém gólu v duelu proti St.Louis | Zdroj: Reuters

Červenka bodoval poprvé po pěti zápasech. První gól dal v přesilovce při vyloučení Romana Poláka, únik dvou na jednoho zakončil střelou z pravého kruhu nad lapačku slovenského gólmana St. Louis Jaroslava Haláka. Na druhou branku mu přihrál Jiří Hudler, Červenka překonal Haláka kličkou do bekhendu.

Domácí ale o svůj náskok přišli, ve 45. minutě vyrovnal z dorážky na 2:2 bývalý Červenkův spoluhráč ze Slavie Vladimír Sobotka. O výhře Calgary rozhodl sedm minut před koncem Jarome Iginla. Flames jsou ale i přes výhru předposlední v Západní konferenci, na osmý Dallas ztrácejí pět bodů.

Brankář Ondřej Pavelec zapomněl na nevydařený duel s Washingtonem, kdy dostal tři góly z devíti střel a po půlhodině střídal, a třiadvaceti úspěšnými zákroky pomohl Winnipegu k výhře 3:2 nad Tampou Bay. Vítěznou branku Jets dal ve 30. minutě Tobias Enström, který se do sestavy vrátil po 19 zápasech vynechaných kvůli zranění ramena.

Už dvanáctý zápas za sebou vyhrál Pittsburgh, který porazil Philadelphii 2:1 v prodloužení. Flyers vedli od 35. minuty gólem Girouxe, u jehož trefy asistoval Jakub Voráček. Šest minut před koncem ale Tučňáci vyrovnali záslihou Sidneyho Crosbyho a v 63. minutě rozhodl o výhře Pittsburghu útočník Tyler Kennedy.

New York Islanders - Florida 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 7. MacDonald, 60. Tavares, 60. Cizikas. Střely na branku: 36:27. Diváci: 14 512.

New York Rangers - Washington 2:3 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 15. Asham, 19. Stepan - 8. a rozhodující sam. nájezd Bäckström, 10. Ovečkin. Střely na branku: 32:24. Diváci: 17 200.

Pittsburgh - Philadelphia 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 54. Crosby, 63. Kennedy - 35. C. Giroux (Voráček). Střely na branku: 35:28. Diváci: 18 662.

Winnipeg - Tampa Bay 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 15. Little, 23. Byfuglien, 30. Enström - 27. Stamkos, 46. Conacher. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval dvě branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 92 procenta. Střely na branku: 24:25. Diváci: 15 004.

Colorado - Vancouver 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 10. McGinn, 58. Parenteau - 6. Garrison, 24. Raymond, 35. Burrows. Střely na branku: 28:30. Diváci: 15 194.

Calgary - St. Louis 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 12. a 30. Červenka (na druhou Hudler), 53. Iginla - 37. Oshie, 45. Sobotka. Střely na branku: 17:38. Diváci: 19 289.

Anaheim - Detroit 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 40. Getzlaf - 5. Cleary (Kindl), 9. D. Miller. Střely na branku: 34:21. Diváci: 17 427.