Fotbalisté Sparty porazili Baník a jsou druzí v lize

Fotbalisté pražské Sparty navázali na čtvrteční výhru v Evropské lize nad Athleticem Bilbao a v dohrávce 10. kola Gambrinus ligy porazili ostravský Baník 2:0. O výhře Pražanů rozhodli Tomáš Zápotočný a Václav Kadlec. Sparta je v tabulce druhá o skóre před Olomoucí a dva body za vedoucím Jabloncem. Naopak Baník nevyhrál už sedm zápasů a je poslední.

Fotbalista Tomáš Zápotočný se raduje z prvního gólu Sparty do sítě Ostravy

Fotbalista Tomáš Zápotočný se raduje z prvního gólu Sparty do sítě Ostravy | Zdroj: ČTK

Sparta v lize zvítězila poprvé po třech porážkách, v duelu s Baníkem se musela obejít bez zraněného stopera Ondřeje Švejdíka, kterého na poslední chvíli nahradil Mario Holek. Do útoku se opět místo Kweukeho postavil Balaj.

Hned v úvodu měla dvě velké šance Ostrava. Nejprve rozehrál Lukeš roh a Frydrych hlavičkoval s přispěním Vaclíka do břevna. Poté měl velkou možnost Slovák Majtán, ale spolu s brankářem Sparty přehodil i branku.

Poté se ke slovu dostali domácí a v 16. minutě se dostali do vedení. Pamič nacentroval do pokutového území a Zápotočný poslal míč hlavou do branky. Obránce týmu z Letné skóroval také ve čtvrtečním duelu Evropské ligy proti Bilbau. O deset minut později mohla Sparta zvýšit, ale Kadlec trefil jen tyč.

Do druhého poločasu vstoupil aktivněji Baník, ve 48. minutě si centr Macha málem srazil do vlastní branky Jarošík. Domácí se jinak bez větších problémů bránili a v 67. minutě přidali druhý gól. Po rohu se míč dostal přes Zápotočného až ke Kadlecovi, který nůžkami dostal míč do sítě. Hosté reklamovali ruku sparťanského obránce, rozhodčí Drábek ale gól uznal. V závěru ještě vyslal na Vaclíka tvrdou střelu Droppa, ale gólman Sparty si s ní poradil.

Sparta Praha - Baník Ostrava 2:0 (1:0)
Branky: 16. Zápotočný, 67. Kadlec. Rozhodčí: Drábek - Kordula, Marek. ŽK: Zawada, Mach (oba Ostrava). Diváci: 9145

Sparta: Vaclík - Zápotočný, Holek, Jarošík, Pamič - Pavelka (27. Grajciar) - Kadlec, Hušbauer, Matějovský, Krejčí (74. Přikryl) - Balaj (89. Kadeřábek). Trenér: Lavička

Ostrava: Buček - Zawada, Frydrych, Kaprálik, Mach - Milosavljev (86. Vrťo), Droppa, Vašenda (59. Kukec), Lukeš - Fantiš, Majtán (55. Kraut). Trenér: Látal