Čeští fotbalisté porazili v přípravě na kvalifikaci MS Turecko 2:0

Čeští fotbalisté zvítězili v přípravném utkání před pokračováním kvalifikace mistrovství světa nad Tureckem 2:0. O svém vítězství rozhodli Češi už v prvním poločase, kdy se gólově prosadili Ladislav Krejčí a David Lafata. Nejbližší kvalifikační zápas čeká českou reprezentaci 22. března v Olomouci, kde přivítá Dánsko. O čtyři dny později zavítají fotbaloví reprezentanti do Arménie.

Tomáš Rosický a Omer Toprak v přátelském utkání Česka a Turecka v Manise

Tomáš Rosický a Omer Toprak v přátelském utkání Česka a Turecka v Manise | Zdroj: ČTK

Češi předvedli v turecké Manise týmový výkon, se kterým může být trenér Michal Bílek spokojen. Navíc se na trávníku poprvé v reprezentaci od loňského mistrovství Evropy objevil také kapitán Tomáš Rosický, a připravil první gól českého týmu.

Do vedení šli Češi už ve 4. minutě, když se zblízka prosadil sparťanský mladíček Ladislav Krejčí a oslavil premiérový gól za seniorskou reprezentaci. Češi byli na hřišti velmi aktivní a soupeře zaskočili nátlakovou hrou, kdy napadali protihráče i hluboko na jejich půli hřiště.

Týmový výkon podpořil jistý Jan Laštůvka v bráně, který zaskočil za zraněného Petra Čecha, který má zlomený malíček na ruce.

00:00 / 00:00

Trenér Michal Bílek byl po utkání velmi spokojený

V 28. minutě vedli Češi už o dvě branky, za pokutovým územím napřáhl k ráně Vladimír Darida a v malém vápně jeho střelu šikovně tečoval David Lafata.

Ve druhé půli se hra domácího Turecka, které do té doby působilo spíš bezradně, zlepšila, ale i tak měl výběr Michala Bílka navrch. Do největší šance se domácí dostali v 71. minutě utkání, když Bulut už překonal Laštůvku, ale míč metr před brankovou čarou vykopl pryč Kadlec.

Do konce základní hrací doby už se skóre neměnilo a Češi si připsali vítězství 2:0. Na venkovním hřišti přitom vyhráli poprvé od baráže o postup na evropský šampionát v listopadu 2011 v Černé Hoře. Turecko porazil český výběr po deseti letech.

„Jak s výsledkem, tak s předvedenou hrou jsme spokojeni, zejména v první půli jsme dobře drželi míč, dali jsme dva góly a ještě jsme tam měli další příležitosti, které jsme neproměnili. Do druhého poločasu jsme věděli, že soupeř ofenzivu posílí a může si vytvořit tlak, ale to nás podržel Laštůvka – musím říct, že nás podržel výborně,“ pochvaloval si trenér Michal Bílek.

Přípravný fotbalový zápas v Manise:

Turecko - Česká republika 0:2 (0:2)

Branky: 4. Krejčí, 28. Lafata. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). ŽK: Belözoglu - Plašil. Diváci: 13.000.

Turecko: Kivrak - Irtegün, Toprak, Gönül (46. Hamit Altintop), Ali Kaldirim - Topal (68. Özek) - Turan, Sahin (61. Bulut), Inan, Sararer (68. Belözoglu) - Erding (46. Yilmaz). Trenér: Avci.
ČR: Laštůvka - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský - Plašil, Darida (88. Suchý) - Vydra (56. Dočkal), Rosický (73. Ordoš), Krejčí (64. Jiráček) - Lafata (63. Tecl). Trenér: Bílek.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít