Jágr po půstu skóroval, ale spekulacím o možné výměně nezabránil

Zápas Colorado-Washington českým hráčům vyšel výborně. Celkem padly čtyři branky, rovnoměrně na obou stranách, a zástupci středoevropské země měly prsty hned ve třech. Na zmíněnou Jágrovu trefu odpovídal útočník "Lavin" Milan Hejduk. Na obě branky Colorada navíc nahrával Martin Škoula. Jaromír Jágr zaznamenal bod po třech postních střetnutích a nejen střelecká nemohoucnost má za následek spekulace o možné výměně do jiného klubu NHL. Majitel Capitals Ted Leonsis trpí nedostatkem peněz a prohlásil, že nikdo není nedotknutelný. V zámoří se předpokládá, že se chce zbavit jedné z hvězd - do úvahu přicházejí Jágr, Bondra nebo brankář Kölzig.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Foto: Hráči NHL

Všechna utkání dnešní noci měla dramatický průběh a v konečném účtování jsou k vidění velmi těsné výsledky. Například zápas v New Yorku. Po 60 minutách byl stav nerozhodný a o vítězi rozhodlo až prodloužení. Hrdinou se stalo české duo Dvořák-Nedvěd. První nahrával a Petr Nedvěd rozhodl o přerušení pětizápasové série bez vítězství.

V Atlantě padl jediný gól. Zaznamenali ho domácí necelé čtyři minuty před koncem. Asistencí se na něm podílel centr Patrik Štefan. V Ottawě to bylo ještě napínavější. Domácí v zavěrečné desetiminovce srovnali náskok Montrealu, ale 18 sekund před koncem je rozhodují brankou položil Perreault.

Výsledky:

Ottawa - Montreal 2:3 (0:0, 0:2, 2:1) Branky: 54. Alfredsson, 59. Van Allen - 31. Petrov, 36. Gilmour, 60. Perreault. Střely na branku: 32:21. Diváci: 16.807.

New York Rangers - San Jose 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0) Branky: 39. Barnaby (Holík), 63. Nedvěd (Dvořák) - 5. Marleau. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.025.

Atlanta - Toronto 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) Branky: 57. Tapper (Štefan). Střely na branku: 21:30. Diváci: 10.008.

Colorado - Washington 2:2 po prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0) Branky: 11. Reinprecht (Škoula), 36. Hejduk (Škoula) - 24. Halpern, 31. Jágr. Střely na branku: 37:25. Diváci: 18.007.