Voráček připravil oba góly Columbusu, na vítězství to nestačilo. Rutta skóroval, Kämpf asistoval

Český hokejový obránce Jan Rutta svou třetí brankou v sezoně korigoval vysokou domácí prohru Tampy Bay. Lightning na vlastním ledě podlehli Torontu 2:6 a ztratili podruhé za sebou. K výhře Maple Leafs pomohl David Kämpf, který asistoval u první branky utkání. Hned dva góly připravil Jakub Voráček, ani jeho příspěvek však neodvrátil porážku Columbusu s Bostonem 2:3 v prodloužení.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český hokejový obránce Jan Rutta slaví gól

Český hokejový obránce Jan Rutta slaví gól | Foto: Kim Klement-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Obránce Rutta v duelu s Torontem protrhl střeleckou smůlu a dal svůj první gól od konce listopadu. Člen první obranné dvojice Lightning na ose hřiště přebral Stamkosovu přihrávku a pod tlakem bránícího Tavarese se dostal pouze k bekhendovému nahození.

Puk se brankáři Campbellovi schoval za skupinku clonících hráčů a nenápadný pokus mu překvapivě proklouzl mezi betony.

Branka českého beka byla posledním úspěchem, kterého se domácí dočkali. Toronto vstřelilo čtyři góly v řadě a došlo si pro pohodlnou výhru 6:2.

K pátému vítězství za sebou kanadskému celku výrazně pomohl Matthews, jenž vstřelil hattrick a přidal jednu asistenci. Americký útočník v šedesátém čtvrtém zápase sezony vstřelil 54. branku a potvrdil pozici nejlepšího střelce NHL.

Voráček v souboji Columbusu s Bostonem připravil obě branky domácích Blue Jackets, prohru 2:3 v prodloužení ale neodvrátil. Poprvé se zkušený český útočník zapsal do statistik v páté minutě, kdy ve středním pásmu posunul puk na rozjetého Bemströma, jenž střelou na bližší tyč otevřel skóre zápasu.

Druhou přesnou nahrávku si Voráček schoval do závěru druhé třetiny. Za brankou si počkal na ideální moment, našel volného Werenského a americký obránce tvrdou ranou srovnal na 2:2.

Ve třetí části branka nepadla a v prodloužení se radovali Bruins. Po špatné Werenského rozehrávce se puk dostal k DeBruskovi, který svým druhým gólem v zápase rozhodl o výhře Bostonu.

NHL

Columbus - Boston 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 5. Bemström (Voráček), 40. Werenski (Voráček) - 19. a 62. DeBrusk, 28. Craig Smith. Střely na branku: 22:37. Diváci: 15 396. Hvězdy zápasu: 1. DeBrusk (Boston), 2. Voráček (Columbus), 3. McAvoy (Boston).

St. Louis - Arizona 5:1 (0:0, 4:0, 1:1)
Branky: 24. a 54. Tarasenko, 23. Barbašev, 27. B. Schenn, 35. Bučněvič - 44. N. Schmaltz. Střely na branku: 29:22. Diváci: 17 163. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Bučněvič, 3. Thomas (všichni St. Louis).

Tampa Bay - Toronto 2:6 (1:1, 1:3, 0:2)
Branky: 7. Kučerov, 26. Rutta - 22., 30. a 48. Matthews, 2. Engvall (Kämpf), 33. Kerfoot, 52. Marner. Střely na branku: 34:39. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Marner, 3. Campbell (všichni Toronto).

Los Angeles - Calgary 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Branky. 14. a 20. Kempe - 1. a 35. J. Gaudreau, 34. E. Lindholm. Střely na branku: 30:33. Diváci: 13 464. Hvězdy zápasu: 1. J. Gaudreau (Calgary), 2. Kempe (Los Angeles), 3. E. Lindholm (Calgary).