Slavia - Plzeň 4:0. Sešívaní po jasném vítězství vedou ligu, Plzeň hrála poločas o deseti

Fotbalisté Slavie porazili v sedmém kole Fortuna ligy úřadující mistry z Viktorie Plzeň 4:0 a vedou nejvyšší fotbalovou soutěž. Sešívaní rozhodli už v prvním poločase po gólech Součka a Stocha z penalty. V posledních 20 minutách skórovali Zmrhal a znovu Souček.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Souček vstřelil první gól Slavie

Tomáš Souček vstřelil první gól Slavie | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

Viktoria Plzeň poprvé v letošním ročníku prohrála, do čela Fortuna ligy jdou díky vítězství 4:0 a lepšímu skóre slávisté. Před zaplněným Edenem ovládli první souboj velkých favoritů na titul, navíc ve velkém stylu.

ONLINE: Slavia - Plzeň 4:0

„Zápas byl samozřejmě strašně ovlivněný první brankou, která přišla ve třetí minutě. V prvním poločase jsme měli dvě tři situace ve velkém vápně, kdy jsme mohli vyrovnat, ale nebyli jsme důrazní. A pak po vyloučení a druhé proměněné penaltě si to Slavia nenechala sebrat. Je to zkušené mužstvo a bylo by překvapení, kdyby to dopadlo jinak,“ uznal na pozápasové tiskové konferenci plzeňský kouč Pavel Vrba.

Žádný opatrný začátek, žádné vyčkávání. V Edenu běžela druhá minuta, když Josef Hušbauer vyslal do sóla Stanislava Tecla, brankář Plzně Kozáčik ještě stihl zakročit. Jenže neuběhla ani minuta a Jaromír Zmrhal posadil přesný centr na hlavu Tomáše Součka, defenzivní záložník hlavičkoval přesně k tyči a otevřel skóre.

Drobné komplikace přišly po deseti minutách, kvůli zranění musel střídat stoper Deli a plzeňskou akci zakončoval Čermák, ale pálil vedle.

Definitivně se zápas ve prospěch Slavie přišel mezi 35. a 40. minutou. Sudí Ardeleánu po poradě s videoasistenem nařídil pokutový kop po ruce Zemana. Hušbauera sice vychytal Kozáčik, jenže plzeňská obrana se dopustila faulu a následovala další penalta. Tu už proměnil Stoch.

Situaci navíc neunesl kapitán Viktorie Roman Hubník, který za protesty dostal druhou žlutou kartu a musel do sprch ještě před přestávkou.

I v deseti hráčích se hráči Viktorie snažili s výsledkem něco udělat, jenže Milan Petržela v dobré pozici zamířil místo do brány k rohovému praporku.

Většinu zápasu ale kontrolovali domácí. Hušbauerovu dělovku dorážel Tecl, jenže podle rozhodčích byl v ofajsdu, navíc atakoval Kozáčika. Třetí gól tak přišel až v 72. minutě, když křižná rána Jaromíra Zmrhala dopadla přesně k tyči.

Zápas skončil přesně tak, jak začal. V nastaveném čase si na centr do pokutového území naběhl Tomáš Souček a hlavičkou završil jasné vítězství Slavie 4:0.

Aktéři souboje posledních dvou mistrů a pohárových zástupců se po slávistické výhře 4:0 srovnali v tabulce na 18 bodech, Pražané vedou díky výrazně lepšímu skóre.