Eliáš pomohl čtyřmi body k debaklu Rangers

Hokejistům New Yorku Rangers se pomalu vzdaluje postupová osmička pro play off zámořské NHL. Na domácím ledě utrpěli debakl 3:7 od New Jersey. V dresu Devils zářili především Patrik Eliáš a Scott Gomez. Český útočník vstřelil dva góly a na další dva nahrál, Gomez si připsal dvě branky a tři nahrávky. Za domácí skórovali Martin Ručinský, Robert Holík a Jaromír Jágr, který přidal ke gólu ještě asistenci.

Patrik Eliáš

Patrik Eliáš | Foto: Hráči NHL

Devils tak vyšel reparát po nevydařeném zápase ve Washingtonu, kde prohráli 1:3. Základem úspěchu byl nově složený útok Patrika Eliáše, který hraje na křídlech se Scottem Gomezem a Brianem Giontou. Všichni tři nasbírali v utkání proti Rangers dohromady jedenáct bodů.

Debakl domácích viděli diváci také ve Phoenixu, kde Kojoti prohráli s Nashvillem 2:8. Branku a nahrávku zaznamenal v dresu Predators Martin Erat, jeho spoluhráč Marek Židlický jednou skóroval. Brankář Nashvillu Tomáš Vokoun pochytal dvaadvacet střel soupeře a připsal si i jednu asistenci.

Carolina remizovala s Bostonem 3:3. Jednu z branek Hurricanes vstřelil Ron Francis a vyrovnal tak počet gólů Maurice Richarda. Francis vsítil svou 544. branku v NHL. Gól a nahrávku si připsal útočník domácích Josef Vašíček, za hosty dvakrát přihrával obránce Jiří Šlégr.

Ottawa se na výhru nad Calgary 2:1 hodně nadřela. V jedenácté minutě dokonce prohrávala, ale pak se jí podařilo utkání otočit. Ve 43. minutě vstřelil v pádu rozhodující gól Martin Havlát. V brance Flames nastoupil Roman Turek a chytil dvaadvacet střel domácích. Na vítězství to ale opět nestačilo, z posledních pěti zápasů pomohl svému týmu k zisku dvou bodů jen jednou.

Útočník Robert Lang pokračuje i přes absenci hvězdných spoluhráčů ve výborných výkonech. Washington hlavně díky němu remizoval s Floridou 2:2. Panthers už vedli 2:0, ale Lang nejprve snížil a pak nahrál Sergeji Gončarovi na vyrovnávací gól. V prodloužení pak mohl rozhodnout, ale přestřelil prázdnou branku. V kanadském bodování vede Lang o tři body před Iljou Kovalčukem z Atlanty a zraněným Markusem Näslundem z Vancouveru.

Philadelphia vedla nad Atlantou po patnácti minutách už 3:0, ale hosté se nevzdali a během šesti minut druhé třetiny se jim podařilo vyrovnat. Flyers šli ještě jednou do vedení, ale ruský střelec Kovalčuk na začátku poslední části znovu srovnal skóre. Když už se zdálo, že utkání dospěje do prodloužení, nařídil rozhodčí v 59. minutě trestné střílení za hození hokejky. Nájezd proměnil Simon Gagne a rozhodl o výhře domácích 5:4.

Kanadské derby mezi lídrem Východní konference Torontem a Montrealem začalo mnohem lépe pro Maple Leafs. V polovině zápasu vedli už 4:0 a pak jen přihlíželi, jak Canadiens snižují. V osmapadesáté minutě vstřelil pátou a jak se později ukázalo vítěznou branku Toronta kapitán Mats Sundin. Hostům se v poslední minutě podařilo už jen snížit na konečných 4:5. Dvě asistence si v dresu Montrealu připsal Jan Bulis. Za domácí zaznamenal jednu nahrávku obránce Tomáš Kaberle.

V dalším ryze kanadském souboji porazil Edmonton Vancouver 4:3 v prodloužení. Hosté vedli od šestatřicáté minuty 3:2, ale vyrovnávací branku vstřelil patnáct minut před koncem třetí třetiny Aleš Hemský. První gól Canucks zaznamenal Marek Malík.

Výsledky:

New York Rangers - New Jersey 3:7 (1:4, 1:2, 1:1)

Branky: 11. Ručinský, 26. Jágr (Hlaváč), 42. Holík (Jágr) - 3. a 14. Gomez (na obě Eliáš), 23. a 43. Eliáš, 6. Stevenson, 16. Marshall, 28. Gionta. Střely na branku: 29:33. Diváci: 18.200

Philadelphia - Atlanta 5:4 (3:0, 1:3, 1:1)

Branky: 12. a 15. Pitkanen, 14. Handzuš, 34. Ragnarsson, 59. Gagne - 26. S. Aubin, 28. Sutton, 32. Heatley, 44. Kovalčuk. Střely na branku: 32:36. Diváci: 19.616

Ottawa - Calgary 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky: 16. Smolinski, 43. Havlát - 11. Leopold. Střely na branku: 24:19. Roman Turek odehrál v brance Calgary celý zápas a chytil 22 střel. Diváci: 18.500

Toronto - Montreal 5:4 (3:0, 1:1, 1:3)

Branky: 6. Antropov, 11. Fitzgerald (T. Kaberle), 18. Stajan, 32. Nieuwendyk, 58. Sundin - 36. Dagenais (Bulis), 44. Begin, 51. Bouillon (Bulis), 60. Ryder. Střely na branku: 25:31. Diváci: 19.514

New York Islanders - Buffalo 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

Branky: 2. Asham, 28. Bates, 31. Aucoin, 40. Roninng - 29. Kalinin. Střely na branku: 36:25. Diváci: 13.817

Washington - Florida 2:2 (0:0, 1:2, 1:0)

Branky: 40. Lang, 48. Gončar (Lang) - 22. van Ryn, 26. Huselius. Střely na branku: 25:24. Diváci: 15.257

Carolina - Boston 3:3 (2:2, 0:0, 1:1)

Branky: 5. Vašíček, 17. Francis (Vašíček), 53. Cole - 12. a 18. G. Murray (na druhou Šlégr), 53. Rolston (Šlégr). Střely na branku: 37:28. Diváci: 18.730

Phoenix - Nashville 2:8 (1:3, 0:3, 1:2)

Branky: 1. Sjöström, 54. Taffe - 12. G. Johnson, 16. Sullivan, 17. Židlický, 26. Erat (Vokoun), 31. Timonen, 34. McKenzie, 42. Archipov, 45. Országh (Erat). Střely na branku: 26:29. Tomáš Vokoun odehrál v brance Nashvillu celý zápas a chytil 24 střel. Diváci: 16.824

Edmonton - Vancouver 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 2. Pisani, 35. Oates, 45. Hemský, 64. Brewer - 3. Malík, 19. D. Sedin, 36. Čubarov. Střely na branku: 38:21. Diváci: 16.839

Los Angeles - Columbus 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)

Branky: 8. a 44. Laperriere, 17. Robitaille (Modrý, Žižka), 34. Avery - 54. a 59. R. Nash (na druhou Výborný), 32. Shelley. Střely na branku: 42:21. Diváci: 18.118