Odvolací soud zrušil konkurz na Mladou frontu. ‚Nepovažuji to za šťastné,‘ říká insolvenční správkyně
Vrchní soud v Praze zrušil prohlášení konkurzu na vydavatelství Mladá fronta. Minulý týden zrušil usnesení Krajského soudu v Českých Budějovicích, který loni zamítl návrh na reorganizaci vydavatelství a poslal jej do konkurzu. Majetek vydavatelství potom v rámci uspokojení věřitelů začala rozprodávat insolvenční správkyně Petra Hýsková. Ta nepovažuje rozhodnutí soudu za šťastné. Věc nyní bude znovu řešit soud prvního stupně.
„Ať už bylo to rozhodnutí vydáno z jakéhokoli důvodu, tak pro věřitele zapodstatových pohledávek jako jsou zaměstnanci dlužníka, finanční úřad, zdravotní pojišťovny, není úplně šťastné,“ řekla Petra Hýsková.
Věřitel nesouhlasil s prodejem online divize firmy Mladá fronta. K odkupu zřejmě dojde až v roce 2021
Číst článek
„Přitom jsou to věřitelé, kteří by z majetkové podstaty měli být uspokojováni, a nemají hlasovací právo, takže osud majetkové podstaty nejsou schopni ovlivnit, protože pro to nemají v zákoně oporu. Ale vždy respektujeme rozhodnutí soudu a budeme podle toho postupovat,“ doplnila insolvenční správkyně.
Mladou frontu, která vydávala například ekonomický týdeník Euro, několik dalších časopisů nebo knihy, poslal krajský soud do konkurzu loni v listopadu. Zamítl návrh na reorganizaci podaný jedním z věřitelů, firmou mediálního podnikatele Jaromíra Soukupa. Insolvenční správkyně poté začala majetek vydavatelství rozprodávat.
Letos v lednu se v dražbě prodala Online divize vydavatelství včetně ochranných známek tištěného časopisu Euro, koupila ji společnost Internet Info za 15,8 milionu Kč.
Stejný měsíc se vydražily některé časopisy za téměř 4,2 milionu. V únoru koupila firma Albatros Media za 14 milionů knižní divizi vydavatelství. Prodeji dalšího majetku zabránil zákaz zpeněžování kvůli několika odvoláním k vrchnímu soudu.
Věřitelé žádají po vydavatelství asi 400 milionů Kč. Kumulovaná ztráta Mladé fronty byla koncem loňského roku téměř 200 milionů. Firma už nemá žádné zaměstnance.