EU prověří prodej aktiv skupiny PPF v Evropě, píše britský tisk. Komise brzy zahájí vyšetřování

Evropská komise brzy oficiálně zahájí hloubkové vyšetřování navrhovaného prodeje části telekomunikačních aktiv české skupiny PPF v Bulharsku, Maďarsku, Srbsku a na Slovensku společnosti Emirates Telecommunications Group Company z emirátu Abú Zabí, která působí pod značkou e&. Vyšetřování se zaměří na to, zda kupec nevyužil státní dotace. S odvoláním na informované zdroje to v sobotu napsal britský list Financial Times.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

PPF

Evropská komise brzy oficiálně zahájí hloubkové vyšetřování navrhovaného prodeje části telekomunikačních aktiv české skupiny PPF v Bulharsku, Maďarsku, Srbsku a na Slovensku společnosti Emirates Telecommunications Group Company z emirátu Abú Zabí, která působí pod značkou e& | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Bude to první vyšetřování za využití nových pravomocí podle nařízení o zahraničních dotacích při akvizici, píše Financial Times. Dosud se pravidla státní podpory vztahovala pouze na vlády zemí Evropské unie. Podle zdrojů se očekává, že vyšetřování bude oznámeno v pondělí. Termín však není jistý.

PPF končí v Asii a prchla z Ruska. Sází na Evropu, i když se tu chce lidem méně pracovat, říká Šmejc

Číst článek

Společnost e&, která je pod kontrolou státu a která byla dříve známá jako Etisalat, se loni dohodla, že zaplatí 2,2 miliardy eur (54,3 miliardy korun) za převzetí kontrolního podílu v telekomunikačních aktivech PPF v Bulharsku, Maďarsku, Srbsku a na Slovensku.

Evropská komise má však obavy, že společnost – aby mohla transakci dokončit – obdržela státní peníze, které by mohly být nespravedlivou dotací. Evropská komise se také obává, že by státní peníze mohly e& pomoci omezit konkurenty v Evropské unie, píše britský list.

Zahraniční nabyvatelé majetku v Evropské unii nikdy předtím nepodléhali omezením podobným režimu státní podpory, jehož cílem je hlídat, zda členské státy neposkytly finanční výhody svým národním společnostem.

Nařízení Evropské unie o zahraničních dotacích bylo přijato loni s cílem zajistit, aby podniky mimo unii také neměly při nákupu evropských aktiv nespravedlivou výhodu od bohatých vlád, jako je Čína.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme