Dříve prý Všelichová pohlížela kriticky na novináře a humanitární pracovníky investující do své bezpečnosti peníze, které mohly pomoci lidem ve válkou zasažených oblastech.
Členové kurdských milicí YPG, jež Turecko řadí k teroristům, stříleli protitankovými zbraněmi na turecké vojáky, kteří byli na pozorovací misi u pohraničního města Tall Abjad.
Prezident uvedl, že zásadně nesouhlasí s tvrzením, že Kurdové jsou teroristé. Kurdské jednotky známé jako pešmergové podle něj byly nejúčinnější silou v boji proti Islámskému státu.
Oblast ovládají kurdské povstalecké jednotky YPG s pomocí Američanů. Ti se ale mají v příštích týdnech stáhnout a Kurdové proto do Manbidže pozvali syrskou armádu.
Ankara v posledních dnech posílá k syrské hranici další vojáky a zbraně k syrské hranici, čímž se podle tureckých médií připravuje právě na možnou ofenzivu po odchodu Američanů.
Markétu Všelichovou a Miroslava Farkase zadržely turecké úřady předloni. Podle Ankary spolupracovali v Sýrii s kurdskými milicemi YPG, které turecká vláda považuje za teroristickou organizaci.
USA a Turecko se dohodly na stažení kurdských ozbrojených oddílů z města Manbidž na severu Sýrie. Vojenské jednotky obou zemí budou oblast kontrolovat společnými silami, informuje Washington Post.
Zatímco nad Afrínem visí temná hrozba, turecký prezident Erdoğan mluví o dalším tažení na východ. Jenže u Manbidže už si Američané nebudou moci umýt nad Kurdy ruce, píše ve své analýze agentura AP.
V Sýrii o víkendu pokračovaly boje o Afrín na severu země a východní Ghútu u Damašku. Z obou míst prchali civilisté po tisících. Turecko v neděli ohlásilo dobytí Afrínu.
Turecký nálet na hlavní nemocnici v syrském Afrínu si vyžádal devět životů. Nejnovější boje v Afrínu a ve východní Ghútě si vyžádaly přes 100 životů. Z obou lokalit prchají desetitisíce lidí.
Přinášíme svědectví české dokumentaristky Jany Andert ze severosyrského Afrínu, kde strávila necelé dva týdny. Radiožurnál s ní hovořil prostřednictvím aplikace WhatsApp.
Turecká armáda a její spojenci vstoupili do kurdského města Afrín na severu Sýrie. Kurdské jednotky jsou bezmocné. Turecká letadla a drony Afrín nemilosrdně bombardují. A svět přihlíží.
Turecká armáda se chystá na útok na severosyrské město Afrín – hlavní baštu kurdských milicí YPG. Cíleně ničí zdroje pitné vody a potravin, desítkám tisícům lidí hrozí katastrofa, líčí novinářka.
Turecký státní zástupce nařídil zatčení jedenácti lékařů. Jako zástupci tamní lékařské komory totiž odsoudili současnou ofenzivu tureckých jednotek v Sýrii. Píše o tom agentura Reuters.
Turecké letectvo při bombardování kurdské enklávy Afrín na severu Sýrie zasáhlo tři tisíce let starý chrám. Významná památka z dob chetitské říše je podle fotek z místa prakticky zničená.
Turecké soudy potvrdily rozsudek nad dvojicí Čechů viněných z podpory terorismu. K rozhodnutí v případu Markéty Všelichové a Miroslava Farkase došlo na začátku listopadu.
Turecké letectvo ve středu bombardovalo pozice kurdských milic YPG na severu Sýrie. Podle prohlášení turecké armády totiž Kurdové ohrožovali povstalecké jednotky, které podporuje Ankara.
Milice syrských Kurdů YPG v hlavním táboře takzvaného Islámského státu v Rakce po jejím dobytí nezůstanou. Podle tureckého premiéra Binaliho Yıldırıma o tom Washington ujišťuje Ankaru.
Po dlouhých týdnech bojů ztratili ozbrojenci tzv. Islámského státu největší přehradu na Eufratu v Sýrii. Vodní dílo Tabka dobyly Syrské demokratické síly, podporované Spojenými státy.