Vážení přátelé, hlásí se vám ještě svobodné studio Liberec. Promiňte naši zprávu, musíme ji dementovat. Opravdu projížděla kolem našeho Rozhlasu vojska spojeneckých armád...
Uvnitř pradědského vysílače jsou i velké akumulační nádrže na teplou vodu, záložní diesel agregát a další věci. Než všechno ve spleti chodeb a schodů projdete, nachodíte i dva kilometry.
Celý projekt prý vznikal ve dvou týmech, první se zabýval hlavně technickou stránkou. Dostal zpracované otázky, návrh, jak by vše mělo vypadat, a potom měl čas na programování.
Incident přichází den poté, co ministerstvem státní bezpečnosti v Podněstří otřásly výbuchy. Tamní ministerstvo vnitra sdělilo, že neznámí útočníci na budovu v Tiraspolu stříleli z granátometů.
Ukrajinský generální štáb uvedl, že poté, co se ruští vojáci stáhli od Hostomelu a Buči západně od Kyjeva, snaží se dostat dále na jih, aby hlavní město zablokovaly ze severu i z jihu.
Muž údajně pákovými kleštěmi přestřihl kabely vedoucí do technologického zařízení, od signálu tím odpojil tisíce lidí, kteří se tak nemohli dovolat ani na integrovaný záchranný systém.
V českém tisku se ve středu dočtete, že policisté šetří sérii útoků na vysílače mobilních operátorů. Pachatel přestřihl kabely vysílačů a odpojil tak tisíce lidí od signálu, píše regionální Deník.
Posledním vysílačem, který se bude přepínat ze stávajícího standardu DVB-T na DVB-T2, bude potom vysílač Valašské Klobouky – Ploštiny. Přechod je tam naplánován na 29. října.
K zájmu o astronautiku prý Jakuba Koháka přivedla osobnost Neila Armstronga – prvního muže na Měsíce, který, jak Jakub Kohák upozorňuje, vůbec neměl jednoduchý život.
„Před záchrannou akcí vysílač vypnul radiokomunikační technik. Pro zraněnou osobu vylezlo do osmdesáti metrů pět hasičů speciálně vycvičených pro zásahy z výšky. Byla při vědomí, komunikovala.“
2:59
Wilsdruff ||Pavel Polák|Zprávy ze světa|Od stálého zpravodaje
Obyvatelé Wilsdruffu sbírají podpisy, aby zachránili 153 metrů vysoký vysílač. Zajímavé je, že právě odtud se v roce 1968 několik měsíců šířila do Československa sovětská propaganda.
Od pátku je možné digitální terestrický signál Českého rozhlasu naladit také z vysílačů Ústí nad Labem – Buková hora, Trutnov – Černá hora, Tachov, Jihlava – Strážník a několika dokrývačů podél D1.
Lidé budou moci poslouchat Český rozhlas pomocí dlouhých vln i po 28. únoru. V tento den měl naposledy šířit signál vysílač Topolná, jenže oproti původním plánům bude vysílat i dál. Umožňuje to smlouva uzavřená mezi Českými radiokomunikacemi a Českým rozhlasem.
Pokud posloucháte rádio v autě, může se v těchto dnech stát, že se při jízdě bude výrazně měnit jeho hlasitost. Česko totiž kvůli doporučení Mezinárodní telekomunikační unie upravuje výkon vysílačů. Ještě několik dnů kvůli tomu můžou být problémy s příjmem signálu.
Česká republika se zavázala, že do konce roku upraví výkon vysílačů na úroveň stanovenou telegrafní unií. Teď většina rozhlasových stanic vysílá hlasitěji, s větším výkonem a hlavně každá s jiným.
Podle exkluzivního průzkumu společnosti ppm factum pro Český rozhlas si převážná většina obyvatel Libereckého kraje mimo jiné myslí, že nové zastupitelstvo by mělo koupit vysílač na Ještědu.
Po téměř čtyřiceti letech se na Ještědu opravuje plášť známého hotelu s vysílačem. Vystoupali jsme proto na nejvyšší ochoz, ze kterého se spouštějí horolezci-opraváři.
V noci skončilo na jižní Moravě po více než půl století analogové televizní vysílání. Modernější digitální signál byl přitom v celém regionu šířen už více než rok a půl, takže se všichni mohli připravit s dostatečným předstihem – buď zakoupením nového televizoru s digitálním tunerem, nebo set top boxu.
České radiokomunikace dnes vymění hlavní anténu na vysílači na Pradědu. Nově instalovaná anténa bude přenášet analogové i digitální televizní vysílání, navíc se díky ní výrazně omezí vyzařování směrem na Polsko.
Vysílač na Žižkově patří mezi nejvýraznější dominanty Prahy. Zásluhu na tom mají i jeho rozměry - výška 216 metrů a váha 11,8 tisíce tun. Vyrazili jsme na malou procházku touto neobvyklou a i z architektonického hlediska zajímavou stavbou.
Vysílač na Ještědu dostane po třiceti letech novou anténu. Její výměnu měly České radiokomunikace zahájit dnes ráno, zabránilo jim v tom ale špatné počasí. Kvůli husté mlze nemohl vzlétnout těžkotonážní vrtulník, který je pro celou operaci nezbytný.
Náročná výměna čeká zítra pražský Žižkov. V Mahlerových sadech se bude měnit hlavní anténní systém vysílače Praha-město. Speciální vrtulník postupně odstraní z vrcholu starou anténu a nahradí ji novou soustavou pro digitální vysílání.
Pokud posloucháte vysílání Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu v autě, možná máte poslední dobou občas pocit, že naši redaktoři a moderátoři koktají a písničky přeskakují. Příčinou je ale technický (a dočasný) problém související se změnou satelitu distribuujícího signál stanice na vysílače.