„Chtěla bych dát důvěru zaměstnancům, aby měli komunikační prostředek se svojí rodinou,“ říká ředitelka věznice ve Světlé nad Sázavou Monika Myšičková.
48:06
Frýdek-Místek||Mikuláš Kroupa, Marta Edith Holečková|Historie|Příběhy 20. století
V létě 1948 se v obcích Moravskoslezských Beskyd necítili komunisti a udavači StB bezpečně. Šířila se zvěst, že jsou v horách zbojníci, kteří přepadají soudruhy a likvidují je. Bylo to ale jinak.
„Chci, aby byla řešena otázka problémových bezdomovců, je to třeba dělat komplexně. V první linii je potřeba maximálně pomoci těm bezdomovcům, kteří pomoc chtějí,“ říká senátor Hraba pro Radiožurnál.
„Pozdravila jsem prezidenta Bidena a viceprezidentku Harrisovou. Naštěstí byl uvítací rozhovor krátký, viceprezidentka mi řekla, ať už jdu k dětem,“ popisuje uvítání po výměně vězňů Kurmaševová.
Mezi nejhorší zážitky Alsu Kurmaševové v ruské vazbě patřily zimní měsíce. Na cele střídavě nešlo topení a venku byly třicetistupňové mrazy, popisuje ve třetím díle seriálu Putinova vězeňkyně.
Kalesnikavová se s otcem naposledy viděla předloni v prosinci, setkání tehdy trvalo deset minut. Poslední dopis od ní příbuzní dostali loni v únoru. Úřady k ní nepouštějí ani jejího právního zástupce.
Případ se odehrál v Jihomoravském kraji, krajský soud vynesl rozsudek 12. srpna. Jednání u vrchního soudu bylo s ohledem na věk obžalované dívky kromě vyhlášení rozhodnutí neveřejné.
Ve vazbě byla Alsu v otřesných podmínkách 9 měsíců. Za údajné šíření lživých informací o ruské armádě dostala nakonec trest 6,5 roku. Noční můru ukončila až srpnová výměna vězňů mezi Ruskem a Západem.
V případu jde o neoprávněné použití taseru na čtyřiačtyřicetiletého vězně. Šedesátiletý dozorce čelí obžalobě za zločin mučení a jiné nelidské zacházení, za který mu hrozí až osm let vězení.
Kvůli svému plánu se lékař přestrojil, vydával se za komunitního zdravotníka, opatřil si kradené poznávací značky na auto a zfalšoval dokumentaci. Během návštěvy dokonce změřil tlak své matce.
„Má cenu na ně upozorňovat a ukázat solidaritu. Můžeme tak učinit jejich život trochu bezpečnější,“ říká o ruských protirežimních umělcích pro server iROZHLAS.cz rakouský kunsthistorik Simon Mraz.
Podle Kjódó se stalo mezi lety 2013 až 2017 celkem 295 nehod, které způsobili cyklisté používající telefon. V letech 2018 až 2022 narostl počet nehod o 53,9 procenta na 454.
Dva dospělí muži, kteří v autě s dětmi cestovali, nehodu přežili. Řidič, který měl podle předpisů jet v daném úseku šedesátkou, podle žalobce jel rychlostí přesahující 140 kilometrů v hodině.
V kauze sportovních dotací pražského magistrátu uznal v pondělí soud vinnými tři obžalované: exministra bez portfeje Karla Březinu a dvě úřednice z magistrátního odboru volného času a sportu.
Stanfordský vězeňský experiment je pokus z roku 1971. Spočíval v tom, že ve sklepě americké Stanfordovy univerzity Zimbardo vybudoval fiktivní vězení. Do něj umístil dobrovolníky – studenty.
Jaroslav Popelka podal proti rozhodnutí soudu stížnost. Kromě vybízení ke stržení ukrajinské vlajky z budovy Národního muzea je vězněn také za porušení zákazu vstupu na území Prahy.
Podle ředitelky poradenství Rubikon Centra nejsou hlavním problémem při náboru bývalých vězňů ani tak různé závislosti nebo obavy z nespolehlivosti. Problém je samotný fakt, že dotyčný prošel vězením.
„Soudci mají negativní zkušenost, kdy systém v minulosti nefungoval. Ale trest domácího vězení patří do moderní justice. Já si jenom myslím, že to má pomalý rozběh,“ říká soudkyně Eva Švíglerová.
Sedmadvacetiletý Thomas Birley se u soudu přiznal k trestnému činu žhářství s cílem ohrozit životy lidí v hotelu Holiday Inn Express v anglickém městě Rotherham u Sheffieldu.