Češi hráli přes polovinu zápasu bez vyloučeného Mojmíra Chytila, který dostal za ruku 40. minutě druhou žlutou kartu. Po prohře 0:3 si ještě více zkomplikovali boj o postup.
Jakub Schoř je bezpečnostní manažer fotbalové reprezentace. „S Albánci jsme započali spolupráci už dlouho dopředu. Řešíme záležitosti okolo týmu a potom okolo fanoušků a samotného utkání,“ prozradil.
Letiště má být vybudováno v deltě řeky Vjosa. Ohrožena je také laguna Narta – jedinečný mokřad, který je domovem plameňáků, pelikánů, volavek a dalších druhů vzácného ptactva.
„Mnohé balkánské země to chápou. Chápou, že přes ně proudí uprchlíci do Evropy a že se to Evropské unii nelíbí, a vědí, že s tím musí něco dělat,“ nastiňuje Tomáš Pojar, poradce premiéra.
Zatčení Čechů přichází den po sobotním incidentu, kdy byli zadrženi dva ruští a jeden ukrajinský státní příslušník, kteří se pokoušeli proniknout do zbrojovky ve městě Gramsh.
Češi, kteří cestovali po Albánii v pronajatém autě od 1. do 11. května, jsou podezřelí z fotografování velitelství NATO na letecké základně Kuçova a cvičení amerických vojáků v Drači, uvedla IBNA.
Rybáři skutečně mají důvod ke znepokojení. Růst počtu krabů modrých, jejichž samičky kladou miliony vajíček, potvrzuje Sajmir Beqiraj, profesor hydrobiologie na Tiranské univerzitě.
V Albánii cestovatelé navštívili místa, která loni na podzim zasáhlo nejsilnější zemětřesení za poslední desítky let. S následky přírodní katastrofy tu pomáhají i české peníze.
Albánská vláda požádala mezinárodní společenství, aby jejich zemi pomohli finanční i expertní pomocí po úterním zemětřesení. To si podle posledních údajů vyžádalo 51 mrtvých a na 2000 zraněných.
Úřady podle agentury AP ukončily další pátrání po případných přeživších v obci Thumanë, kde už nikoho nepohřešují, nadále ale operace pokračuje v přístavu Drač; obě místa zemětřesení postihlo nejvíce.
Albánský geofyzikální ústav (IGJEUM) sílu zemětřesení určil na 5,8 bodu Richterovy stupnice. Epicentrum se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od Drače u pobřeží blízko Mysu Rodon.
Jak napsala na facebooku albánská ministryně obrany, migranti byli „zachráněni při třech různých operacích během několika hodin ve vodách mezi Tureckem a Řeckem“.
Protivládní demonstranti v albánské metropoli Tiraně se střetli s policií. Do ulic v sobotu znovu vyšly tisíce lidí. Několik protestujících bylo zraněných, včetně jednoho z opozičních lídrů.
Ozbrojená skupina napadla v úterý ochranku. Pak vnikla do airbusu společnosti Austrian Airlines, který měl do Rakouska převézt peníze v zahraniční měně.
K násilným střetům policie s účastníky protivládní demonstrace došlo v Tiraně opět v sobotu. Několik tisíc stoupenců albánské opozice se znovu dožadovalo odstoupení vlády premiéra Ediho Ramy.
Protestující házeli zápalné láhve a petardy a za pomocí kovových tyčí se snažili rozbít dveře u budovy, kde je Ramova kancelář. Na místě byly stovky policistů.
Pyramida v albánské Tiraně vznikla před 30 lety jako muzeum oslavující komunistického vůdce Envera Hodžu. Dnes se rozpadá, pracuje se ale na její přeměně na středisko digitálních technologií.